Fotbalisté Mladé Boleslavi podruhé za sebou ovládli v první lize nadstavbovou skupinu o Evropu a postoupili do kvalifikačního duelu o účast v 2. předkole Evropské ligy, který se odehraje v neděli na hřišti pátého týmu skupiny o titul. Středočeši sice v odvetném utkání finále prohráli 1:2 na stadionu Bohemians 1905, ale úvodní zápas vyhráli 3:0.

Trenér Bohemians Klusáček udělal oproti úvodnímu duelu hned sedm změn v základní sestavě, zatímco kouč Středočechů Weber ponechal totožnou sestavu. "Klokani" se od začátku hnali za smazáním tříbrankového manka. Ve druhé minutě Hůlkovu tečovanou střelu zpoza vápna Šeda zneškodnil a o chvíli později si poradil s přízemním zakončením Vodháněla, který odehrál 50. ligový zápas.

Na opačné straně se zaskvěl gólman Le Giang, který konečky prstů vytáhl Fulnekovu prudkou střelu z šestnáctky na roh. Poté zase Šeda vyrazil Mosquerovu střelu. V 19. minutě se domácí dočkali. Puškáč si ve vápně zpracoval Mosquerovu hlavičku, posunul si míč mezi dvěma hostujícími hráči a zakončením v pádu k tyči nedal Šedovi šanci. Fanoušci hnali "Klokany" za druhou brankou, jenže Nečas zblízka napálil jen Šedu.

Fotbalista Oskar Fotr v dresu Vlašimi
Nečekaný konec. Vlašim se po třech letech rozešla s Fotrem

V 38. minutě Mladá Boleslav srovnala. Janošek přihrál Klímovi, který pohotově vystřelil a s pomocí nechtěné teče domácího beka Bederky překonal Le Gianga. Stylově tak oslavil 50. start v lize. Podle videorozhodčího nepředcházel akci ofsajd.

Vršovický celek musel v tu chvíli vsítit k postupu čtyři branky, ale do konce souboje se mu povedla jen jedna, když se v 54. minutě z přímého kopu z hranice šestnáctky prosadil kapitán Jindřišek. Další gólové šance si ale domácí nevypracovali.

„Ten první zápas nás stál postup. Jsem ale na mužstvo hrdý, rozloučili jsme se důstojně,“ řekl po bitvě trenér Bohemians Luděk Klusáček.

To Mladá Boleslav sice nenavázala na předchozí tři ligové výhry, dál jde ale ona a ve finále o 2. předkolo Evropské ligy vyzve buď Liberec nebo Jablonec.

Bohemians Praha 1905 - FK Mladá Boleslav 2:1 (1:1)

Branky: 19. Puškáč, 54. Jindřišek - 38. Jiří Klíma. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Dresler - Rejžek (video). ŽK: Klusáček (trenér), Mosquera - Janošek, Fulnek, Šeda. Diváci: omezený počet (limit 5000 osob na stadionu). První zápas: 0:3, postoupila Mladá Boleslav.

Bohemians: Le Giang - Köstl, Bederka (76. Krch), Jindřišek - Dostál, Vacek (63. Vaníček), Hůlka, Vodháněl, Mosquera - Puškáč (63. Květ), Nečas (76. Ugwu). Trenér: Klusáček.

Mladá Boleslav: Šeda - Křapka, Jakub Klíma, Tatajev, Zelený - Janošek (72. Mazuch), Túlio - Fulnek (90.+1 Mašek), Budínský (90.+1 Douděra), Ladra (54. Wágner) - Jiří Klíma (72. Pudil). Trenér: Weber.

Ondřej Buchtela, který je momentálně odkázaný na vozíček, má kolem sebe skvělé lidi.