Adolf Větvička (zvaný Áda) byl sukničkář, expert na zvířata a příležitostný malíř. Zahrát časté zálety, radit o sexu… Nic z toho nedělalo Nohovi problém. "Nejhorší pro mě bylo zahrát, že neumím hrát fotbal, to byla výzva," uvedl.

Vzpomínky na Okresní přebor

Víte, že zástupci televize Nova tlačili na režiséra Jana Prušinovského, aby napsal a natočil druhou sérii? Leoš Noha byl u toho. "On jim řekl, že ne, ale pak kývl na film. Díky tomu vznikla legenda. Další díly už by nebyly takové."

Mimochodem, o seriálu dodnes koluje řada polopravd. Jedna z nich? Role šišlajícího zdravotníka nebyla "ušitá na míru" pro Nohu. "Původně ho měl hrát někdo jiný," přiznal rodák z Ústí nad Labem. 

Vzpomínka na díl Konvoj

Áda měl registraci jako gólman, ale v této epizodě musel do pole. "Ve scénáři jsem měl napsáno, že dám gól, jenže brankáře soupeře si zahrál sám Honza Prušinovský. A ta svině mi chytla tak krásnou střelu." (smích).

Nakonec pokopal, koho mohl, zblízka kopl míč do sítě, a pak už slavil. "Legrace bylo dost, nejen v tomhle díle." Důkaz? Dvakrát se fanoušci dočkali jeho "r", nikoliv šišlavého "j". Na vině prý byl opět režisér. "Vybral si zrovna takovou klapku, aby pozlobil mě i fanoušky." 

Vztah k fotbalu

Herec s nezaměnitelným vzhledem má balon a vše kolem něj opravdu rád. Dlouhá léta oblékal dres souboru s názvem Real Top Praha (jako mnozí další parťáci z Okresního přeboru). "Býval jsem univerzál, ale s přibývajícím věkem už jsem zamířil do útoku. Vydržím dva sprinty a střídám," poznamenal. Navíc jej trápí zdraví - loni prodělal infarkt. Přímo během natáčení na place.

Maličkost na závěr: nefandí ani Slavii, ani Spartě. "Chci se koukat na dobrý fotbal. Mám rád Premier League," uzavřel.

Pro unikátní články o Okresním přeboru klikněte v obrázku na kolečko epizody: