„Všechny v klubu nás zpráva zasáhla. Pan Stejskal byl výjimečný trenér, který to s dětmi uměl. Adama vedl celou dobu, co byl v Ivančicích,“ uvedl Tomáš Čožík, předseda klubu, v němž Hložek strávil šest let, než ve dvanácti zamířil do brněnské Zbrojovky.

Z desetitisícových Ivančic, třicet kilometrů jihozápadně od Brna, vzešlo několik slavných jmen. Pochází odsud přední tenistka Barbora Krejčíková, basketbalový reprezentant Patrik Auda a především legendární herec Vladimír Menšík.

Nyní se tu s hrdostí mluví také o teenagerovi ze Sparty. Byť ne u všech má naprostou podporu. „Hodně lidí jí tu kvůli němu začalo fandit. Já ji nepřeju. Vždy doufám v prohru Sparty s tím, že se ovšem Adamovi bude dařit,“ směje se Čožík.

Hložek podle něj vyčníval od chvíle, kdy poprvé obul kopačky. „Když jsem ho viděl, hned jsem klukům říkal, že to bude druhý Messi. Potom, co za nás začal hrát, šly výkony týmu úplně jinam. Pořád se vyhrávalo. Dával hodně gólů, ale taky je uměl připravovat. Ostatní pak skórovali do prázdné branky.“

Návraty do rodného města 

Do rodného města se Hložek dál pravidelně vrací. „I když má náročný program, tak místo aby odpočíval, dojde si v Ivančicích na hřiště zakopat s bratrem,“ zmiňuje Čožík staršího Hložkova bratra Daniela, který platil také za velký talent českého fotbalu, než jej zastavil nádor v hlavě.

O restart profesionální kariéry se pokusí ve Zbrojovce, kde se připravuje s mládežnickými hráči s profesionální smlouvou.

Adamovi začínající sláva hlavu nezamotala. „Pořád je to skromný kluk, který pěkně pozdraví. Je slušně vychovaný,“ uzavírá Čožík.