Poprvé v celé historii tohoto populárního fotbalového turnaje postoupila do finále kolínská základní škola a zanechala mezi nejlepšími týmy cele republiky výborný dojem.

„Celý letošní McDonald´s Cup byl jedna velká pohádka. Nejprve jsme vyhráli okresní kolo v Kolíně, potom krajské v Neratovicích a nakonec obsadili skvělé desáté místo v republikovém finále v Uherském Hradišti,“ řekl spokojený trenér a učitel v jedné osobě Jakub Stach.

„Do turnaje jsme šli s pokorou, ale také se zdravým sebevědomím, že fotbal hrát umíme. Kluci si finále fantasticky užili a rozhodně se nemají za co stydět,“ podotkl.

Když se hráčům Kolína herně nedařilo, nahradili to velkou bojovností. A právě ta je dovedla k historickému úspěchu. Vždyť v celé akci startovalo 4 tisíce základních škol a 38 tisíc hráčů a hráček.

„Možná jsme nebyli v zápasech fotbalovější než soupeři, ale bojovali jsme jako pravý tým a proto jsme byli úspěšní. Na hřišti jsme vždy nechali úplně všechno a bojovali až do posledních sil. Ohromnou podporou nám byla početná skupina rodičů, kteří nám vydatně fandili a vytvořili úžasnou kulisu.Velké poděkování patří také vedení školy ZŠ Bezručova Kolín, které nám umožnilo zúčastnit se tohoto prestižního turnaje a od samého počátku nás v něm vřele podporovalo,“ dodal Jakub Stach.

Mužstvo nastupovalo ve složení: Chlumský David, Šedina Václav, Jeřábek Jan, Břichnáč Vojtěch, Novoselov Semen, Kahoun Adam, Švanda Tomáš, Roušavý Tobiáš a Šimeček Štěpán. Trenérem týmu byl Jakub Stach a vedoucí týmu byla Karolína Bejda.