„Je to skvělý pocit, dodává mi především na sebevědomí, které je pro mou psychiku v zápase velmi důležité,“ řekl jednadvacetiletý fotbalista.

Cítíte, že vám mužstvo věří?

Stoprocentně. Kluci mě hned při příchodu v zimní přípravě vzali mezi sebe, jako bych tam hrál už několik let.

Jak psychicky náročné je to, že jste v současné době její elitní kanonýr a čeká se od vás téměř každý zápas gól?

Snažím se na to nemyslet tímto způsobem. Před každým zápasem se snažím psychicky nastavit tak, abych podal co nejlepší výkon a pomohl týmu k zisku tří bodů, což je pro mě priorita.

V dosavadním průběhu jarní části jste nastřílel v pěti zápasech šest gólů. To je skvělá vizitka…

Jsem rád, že se vstup do sezony takto vydařil a ve zbytku sezony udělám maximum, abych na dosavadní bilanci navázal a ještě ji vylepšil.

Proti Vykáni jste dokonce vstřelil hattrick. Byl to váš nejpovedenější zápas v dresu Velimi?

Neřekl bych přímo nejpovedenější, spíše jsem v tomto zápase dokázal být efektivní a správně volit prostory. Myslím si, že nejpovedenější výkon jsem předvedl proti Libušínu, kde jsem vyhrával souboje jeden na jednoho, připravil několik gólových šancí a vstřelil jeden gól.

Kdo je vaším dvorním nahrávačem?

Myslím, že nejlepší konektivita je s krajními záložníky, kdy nejvíce gólů jsem vstřelil právě po přihrávce ze strany hřiště. V zápase proti Poříčanům musím určitě vyzdvihnout skvělou individuální akci Dana Hrušky, který mi to naservíroval do vyložené šance.

Velim hraje o záchranu v krajském přeboru. Má na to kádr, aby se zachránila?

Určitě! V kádru máme velmi zkušené a technicky zdatné hráče. Myslím si, že když se dokážeme dobře psychicky nastavit a navázat na výkon z posledního týdne, budeme schopni uhrát spoustu bodů.

Ještě nedávno jste hrál třetí třídu za Týnec nad Labem, nyní hrajete nejvyšší krajskou soutěž. Jak moc velký skok to je?

Obrovský, ať už se rozdíly týkají fyzické zdatnosti hráčů, jejich fotbalové chytrosti nebo týmové souhry. Jsem velmi rád za tuto příležitost a udělám maximum, abych se naučil co nejvíce a podal co nejlepší výkony.

Letošní sezonu jste zahájil v dresu Býchor, které hrají okresní přebor. Jak na toto angažmá vzpomínáte?

Velmi pozitivně. V Býchorech je skvělá parta se skvělými fotbalisty. Je radost koukat na jejich kombinační fotbal a doufám, že v této jarní části budu mít možnost je přijet podpořit, alespoň z pohledu diváka.

Byl jste druhým nejlepším střelcem mužstva, vstřelil jste osm gólů. To nebyla špatná rozlučka…

To určitě ne. Na jednu stranu je škoda, že jsem sezonu nemohl dokončit v Býchorech a poprat se s týmem o první příčku v okresním přeboru.

Ve Velimi hrajete po boku Lukáše Hartiga, který hrával ve Spartě, nebo Rusku. Jaké to je nastupovat vedle takové legendy?

Je to skvělý pocit, motivuje mě to hrát na sto procent a nedělat zbytečné chyby. Jsem hodně rád, že můžu být v týmu s tak zkušeným fotbalistou. Snažím se zapamatovat a naučit veškeré rady a tipy, které mně a týmu dává.

Jaké máte fotbalové ambice?

To je těžké určit. Samozřejmě jako pro každého fotbalistu je mým snem jednou nastoupit na hřiště za profesionální klub. Nejsem typ, co by něco plánoval hodně dopředu, mnohem raději reaguji na aktuální situace, ale pokud bych dostal nějakou zajímavou nabídku, určitě bych neřekl ne.