„Myšlenka mě napadla už dřív. Chtěl jsem zpestřit týmům na prvních místech v okresních přeborech sezónní program,“ uvedl Jan Ďoubal a navázal: „Věřím, že do budoucna tato soutěže může dobře fungovat. Okresní týmy se poměří mezi sebou. Liga mistrů může prohloubit spolupráci mezi jednotlivými okresy, funkcionáři či týmy v kraji.“

Do letošního nultého ročníku se přihlásilo šest z dvanácti týmů. V prvním kole (čtvrtfinále) tak uvidíme pouze dva zápasy. Pak následuje semifinále, kde už na svého soupeře čekají Jince a Velvary B. „Tento pilotní ročník jsme řešili na poslední chvíli. Všichni to chápou. Některé týmy už měly svůj program. Já jsem spokojený, že se polovina mančaftů přihlásila. Poměříme se a vyzkoušíme vše dopředu na příští rok, kdy už bude soutěž ve velkém. Letos se hraje vše v červnu, ale za rok už bude Liga mistrů hrána ve více měsících,“ dodal Jan Ďoubal.

Do letošního ročníku se přihlásilo těchto 6 mančaftů: FC Velim B (okres Kolín), TJ Sokol Kaňk (okres Kutná Hora), SK Slavia Velký Borek (okres Mělník), SK Jince 1921 (okres Příbram), SK Roztoky (okres Praha západ) a TJ Slovan Velvary B (okres Kladno).

Ročník 2021 se hraje na jedno vítězné utkání. V případě remízy po 90 minutách následují ihned pokutové kopy.

Program a termíny LM OFS 2021

Čtvrtfinále
FC Velim B – TJ Sokol Kaňk (ČT 10. června, 18:00)
SK Roztoky – SK Slavia Velký Borek (SO 12. června, 17:00)
SK Jince 1921 – volný los
TJ Slovan Velvary B – volný los

Semifinále: 19. června (termín se může změnit dle pořadatele zápasu)
Finále: 26. června (termín se může změnit dle pořadatele zápasu)