Českému Brodu chyběli z různých důvodů Fikejz, Carda, Herzán, Kocourek, Medek a Regner, přesto uhrál s mladíky nerozhodný výsledek.

Svěřenci nového trenéra Martina Frýdka v zápase dvakrát prohrávali, pokaždé ale dokázali vyrovnat.

V 16. minutě po špatné rozehrávce před vlastní šestnáctkou boleslavští junioři sami před Malinou nezaváhali. Zanedlouho mohl vyrovnat Moravec, ale z deseti metrů trefil nohy domácího brankáře.

Hosté se dočkali až po změně stran. V 69. minutě šel do pole náhradní gólman Přibyl a hned se uvedl gólem, kdy se nejlépe zorientoval ve skrumáži.

Deset minut před koncem se domácí dostali opět do vedení. Radovali se po přečíslení. Za tři minuty bylo ale opět vyrovnáno. Makovský zakroutil míč z rohového kopu na přední šibenici a vyrovnal na konečných 2:2.

Domácí mohli za chvíli opět gólově odskočit, ale proti byl brankář Malina, který hlavičku soupeře bravurně zneškodnil.

„Zápas měl charakter přípravného zápasu. Ale na to, že jsme k zápasu nastoupili po osmi měsících, špatný výkon jsme nepodali,“ uvedl vedoucí mužstva Jan Křen.

Kádr Českého Brodu nezůstal v pauze pohromadě. Odešli Ujec, Čmelík, Čurda a Livora. Na druhou stranu se o místo v sestavě pokusí jednadvacetiletý Dominik Zbořil. „Zatím je u nás na zkoušku,“ objasnil Jan Křen.

Další zápas hraje Český Brod v úterý 15. června od 17 hodin na Vltavínu.

Branky: 69 Přibyl, 83 Makovský. Poločas: 1:0.

Český Brod: Malina – Poběrežský, Štětina, Nekolný, Šolaja – Ceccareli, Franc, Kejha, Makovský – Moravec, Kubiš. Střídali: Přibyl, Zbořil.