Jestřabí Lhota - Kouřim1:1 (PK 4:5)

„Většinu zápasu jsme měli převahu. Hlavně ve druhé polovině prvního poločasu. To se nám hra dařila. Po vyloučení hostujícího hráče jsme ve druhém poločase hru proti deseti nezvládli. Ztráceli jsme lehké míče a ze čtyř sólových nájezdů ani jeden nedali. Rozhodčí Mucha neměl zlý úmysl, ale připustil hned od začátku tvrdou hru a Kouřim toho zneužila. Stačí se podívat na počet karet. Soupeř měl pět žlutých a jednu červenou. Kdyby ale trestal všechny soupeřovy brutální zákroky, tak se sestavu Kouřimi nedozvíme. Byla by pokryta žlutou a červenou barvou,“ postěžoval si trenér Jestřabí Lhoty František Machurka.

„Na půdě zkušené Jestřábí Lhoty se nám sice podařilo uhrát dva body, ale průběh utkání pro nás nebyl moc šťastný. Ze začátku se nám dařilo držet s domácím celkem krok a nepouštět ho do hry, přesto se ukázala jeho zkušenost a postupně nás začal přehrávat. To bohužel pro nás dokázal i gólově vyjádřit. Aby toho nebylo málo, nechal se ve chvíli našeho nadechování opět nesmyslně vyloučit Procházka a poslal nás do oslabení. To nám do druhého poločasu nedávalo moc šancí. Přesto jsme po změně stran nastoupili s chutí a rozhodně ne odevzdaně. Do hry se dostala i mladá krev a rázem přišla i bojovnost, pohyb a snaha něco vymyslet. Za to, že jsme nesložili zbraně, přišla odměna. Chvíli před koncem do malého vápna nebojácně vlétl Snížek a vyrovnal. Nelze ale pominout fakt, že domácí měli dvě velké příležitosti, které dokázal Havránek zlikvidovat. Penaltový rozstřel nám opět vyšel a i díky tomu máme dva body,“ měl po utkání smíšené pocity lodivod Kouřimi Miroslav Hrdlička.

Branky: 17. Klička - 86. Snížek. ČK: 42. Procházka (K). Poločas: 1:0.
Jestřabí Lhota: Málek - Krupka, Klička, Skalický, L. Týma - Hron, Mikeš, Kesner, Čáslavský - Martínek, Šindelář.
Kouřim: L. Havránek – Novák, Tománek, Holub, Světnička – Ružinský, Paclík (68. O. Štuller), Procházka, Čihák (87. Charvát) – J. Keltner, Snížek.

Libodřice - Nučice 1:1 (PK 4:3)

„Chtěli jsme tři body, ale vzhledem k vývoji zápasu nám musí stačit dva. Od začátku jsme hráli na tři útočníky, ale ani tak se nám nepodařilo vstřelit nějaký ten gól, na který bylo šancí opět mnoho. Až v 77. minutě si zkušeně došel pro penaltu Dittrich, kterou sám proměnil. K bodu navíc nám pomohl Skočdopole, který chytil dva pokusy hostů.Teď se musíme připravit na další zápas a pokusit se zvítězit za tři body,“ uvedl trenér Libodřic Lukáš Lanc.

„Libodřice se prezentovaly velmi dobrým fotbalem a bod z jejich hřiště není špatný. Škoda, že jsme nepřidali druhý z penalt. Domácí v zápase nastřelili břevno a tyč, na naší straně měl dvě velké příležitosti Kubalík. O naší branku se postaral Šulc, který nachytal gólmana Libodřic střelou skoro z poloviny hřiště a připsal si do sbírky další pěknou branku. Domácí srovnali z penalty po faulu Bradáče,“ uvedl předseda Nučic Milan Zápotocký.

Branky: 77. Dittrich z PK - 16. Šulc. Poločas: 0:1.
Libodřice: Skočdopole - Škopek, Baško, Dittrich, Němec - Hovorka (46. Matějka), Beníšek, Pohanka - Košík, Sova (60. Hrstka), Pánek.
Nučice: Krutský - Šulc, Bradáč, Hurtík, Jelínek - Nevšímal (46. Kočí), Chromý, P. Zápotocký, Vlasák - Kubalík, Novák (68. Kulhavý).

Tuchoraz - Tři Dvory 1:12

„Uvědomovali jsme si, že nastupujeme proti velmi zkušenému soupeři a snažili se mu nedat moc prostoru, což se nám ze začátku dařilo. Bohužel nám chyběl pohyb navíc a většině hráčů i dravost. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že budeme aktivnější, což nám vydrželo asi prvních patnáct minut a zbytek zápasu jsme vypustili úplně,“ konstatoval trenér Tuchorazi David Šimůnek.

„Takovéto zápasy se hodnotí velice dobře. Do zápasu jsme šli s jasným cílem vyhrát, ale že to bude takhle jednoduché, jsem si nepředstavoval. V zápase jsme jednoznačně dominovali ve všech směrech. Kluky chválím za předvedený výkon,“ řekl trenér Třech Dvorů Vladimír Novák.

Branky: 39. Novák - 24., 44. a 59. Malý, 30. Kmoch, 36., 68., 70. a 78. Suchánek, 17. Stojka, 56. Kalivoda, 68. Slezák, 72. Linhart. Poločas: 1:5.
Tuchoraz: Hrdinka - Vosecký, Trnka (63. Sodoma), Bláha, Hanzl - Veselý, Novák, Bílek, Houžvička - Mučka, Topol.
Tři Dvory: Černý - Kalivoda, Suchánek, Biško, Rak - Hejduk (47. Novák), Kmoch, Linhart, Jan Malý - Slezák, Stojka.

Dobré Pole - Bečváry 2:0

„Na šance celkem vyrovnaný zápas. V prvním poločase jsme měli územní převahu, druhý poločas byla spíše holomajzna, kterou většinou rozhoduje první gól. Ten jsme naštěstí vstřelili my. Jsem rád, že jsme k zápasu přistoupili zodpovědně, hráli trpělivě a hlavně disciplinovaně,“ potěšilo trenéra Dobrého Pole Ondřeje Štefančíka.

„V zápase na menším tvrdém a nerovném hřišti nebylo k vidění mnoho fotbalové krásy. Domácí nakopávali míče dopředu a my jsme se jim přizpůsobovali. Pokud jsme udrželi míč na zemi a pokoušeli se kombinovat, byli jsme nebezpečnější. Do kabin se šlo za stavu 0:0. Druhý poločas pokračoval v podobném duchu. Zlomová byla 68. minuta, kdy na nás byl odpískán pokutový kop. Pak jsme ještě byli oslabeni o vyloučeného hráče a z brejku jsme dostali druhou branku. Nemohu nezmínit výkon rozhodčího Valy, který od začátku zápasu dával jasně najevo, že nám nepřeje. Našim hráčům rozdával žluté karty, domácím je velkoryse odpouštěl. Vše vyvrcholilo smyšlenou penaltou, kterou viděl asi jen rozhodčí. Myslím, že překvapeni byli hráči domácích i diváci. Tečku za vším udělal, když vyloučil našeho hráče. Během zápasu se choval arogantně, během hry dokonce našim hráčům říkal: umíte ho…, proto jste zpátky v okrese. Je mi záhadou, proč nás takto poškodil. Dobré Pole z ničeho neviním, ti to nemají zapotřebí, bodů mají dost. Přišlo mi to jako osobní msta, jen nevím za co,“ čertil se trenér Bečvár Josef Kuba.

Branky: 68. Potůček z PK, 88. Valenta. ČK: 83. Horáček (B). Poločas: 0:0.
Dobré Pole: Neveselý - Jícha, Štefančík, Vosecký, Varyš - Krejčí, Špička, Královský, Žirovnický - Forman (82. Valenta), Potůček.
Bečváry: Hrouda - Uher, Holub, J. Kšírl, Slezák - Čáslava (89. Šmejkal), V. Kšírl, Černý, Jahoda - Horáček, Vanta (76. Kubín).

Český Brod C - Žiželice 4:1

„Konečně jsme odehráli zápas podle našich představ. Nebo alespoň první půli. V té jsme rozhodli o našem vítězství. Ve druhé byla hra už vyrovnaná. Jenom doufám, že na tento výkon navážeme i v dalších zápasech,“ řekl trenér Českého Brodu C Luboš Černý.

„Zápas byl poměrně vyrovnaný. Bohužel my jsme zahodili spoustu šancí. V posledních třech zápasech jich bylo asi dvacet. Kdybychom proměnili každou třetí, máme devět bodů. Takhle se trápíme. Navíc nám chybí hecíř, který by ostatní kluky namotivoval a strhl. Proti Brodu nás podržel brankář Rokos, který dalších šest šancí zneškodnil. Věřím, že se v dalším zápase proti Jestřabí Lhotě konečně chytíme. Navíc se nám do sestavy vrátí někteří hráči,“ uvedl zaskakující trenér Jiří Novotný.

Branky: 20. Moško, 37. Pazderec, 44. Margolius z PK, 75. Kratochvíl - 57. Korčák. Poločas: 3:0.
Český Brod C: Sahula - Moško, Z. Šmejkal, Kratochvíl, Svoboda - Rozumný, Dušek, Margolius, Kozlíček - Pazderec (70. Kiewak), Gajdasz.
Žiželice: Rokos - Bubeník, Hůlka, Konhefr, Midloch - Jiří Fořt, Rous, Korčák, Šantrůček (46. Kubelka) - Janata, Scháněl.

Velim B - Krakovany 2:0

„Všichni hráči si za výkon zaslouží velkou pochvalu. Naše vítězství se nerodilo vůbec snadno. Narazili jsme na kvalitního soupeře, který ze zodpovědné obrany vyrážel do rychlých protiútoků. Nám se v prvním poločase nedařilo tak často rychle kombinovat směrem dopředu, přesto jsme měli dvě stoprocentní šance, kdy jsme z malého vápna nejprve netrefili branku a pak trefili náruč gólmana. Další na dvakrát zakončená kombinace už ale skončila v síti. Vítězství jsme pak pojistili krásnou brankou z přímého kopu,“ uvedl trenér Velimi B Jiří Ptáček.

„Do šedesáté minuty utkání, kdy Velim dala vedoucí branku, jsme v značně prořídlé sestavě sehráli poměrně vyrovnané utkání. Od této chvíle měla Velim navrch a my, i když jsme se snažili, domácí branku příliš neohrozili. Po druhé obdržené brance jsme neměli sílu stav utkání zvrátit,“ všiml si trenér Krakovan Vlastimil Chlád.

Branky: 63. Zajíc, 75. Hrabal. Poločas: 0:0.
Velim B: Svoboda - M. Kosina, J. Vlk, Hrabal, Víšek - Zajíc (72. Kasal), O. Kosina, Jehlička, L. Vlk (56. Kukal) - Kyncl (86. Klingr), Nedbal (86. Pych).
Krakovany: Douděra - Gerhát, Šindelář, Tlučhoř, Kutil - Olexa, Vodvářka, Kozel, Dostál - Oberreiter, Novotný (65. Špinka).

Býchory - Tuklaty 2:1

„Do zápasu jsme šli s cílem plně bodovat a posunout se tabulkou nahoru. Od prvních minut jsme byli aktivní ve všech směrech, ale naše šance jsme nedokázali využít. Hosty jsme přehrávali i ve druhé půli, ale do černého jsme se trefili až z penalty. Následně jsme opět nedali několik gólovek. V závěru zápasu Teplý vzal míč na sebe, prošel celou obranou a navýšil na dva nula. Podobně si však s naší obranou pohrál i soupeřův hráč a snížil. Cíl utkání jsme sice splnili, ale jinak to byl festival neproměněných šancí,“ podotkl trenér Býchor Michal Škopek.

„Celý zápas jsme tahali za kratší konec. První poločas se nám podařilo ještě ubránit a udržet stav 0:0. V druhém jsme dopřávali domácím po našich chybách a nedůslednosti spousty příležitostí, jak se dostat do vedení. První branku domácí vsítili z penalty, opět po zbytečném zákroku. Další chyby domácí nepotrestali hlavně díky Pazderovi, který pochytal několik šancí. Domácí poté zvýšili na 2:0 a nám se podařilo pouze snížit na konečných 1:2 díky Kotalovi. Výsledek je pro nás velkým zklamáním, ale bohužel je vidět, že bez tvrdého tréninku je pro některé hráče tato soutěž nad jejich síly. Absence klíčových hráčů byla znát,“ přiznal trenér Jiří Halgaš.

Branky: 63. Chlumský z PK, 81. Teplý - 87. Kotala. Poločas: 0:0.
Býchory: Heres - Pošík (42. M. Chvalovský), Jirkovský, Vaňkát, Škopek (79. Funda) - A. Chvalovský, Kedršt, Teplý, Pěkný - Koubek, Chlumský.
Tuklaty: Pazdera - Bazal, Werbynský, Bílý, P. Jambor - Kotala, Vyhnal, Vébr, Kassa (71. Regner) - Vondráček (79. Matthey), M. Procházka (56. Sládek).

Tabulka

 1. Tři Dvory⋌ 5 5 0 0 0 29:5  15
 2. Velim B⋌ 5 5 0 0 0 19:1  15
 3. Dobré Pole ⋌ 5 4 0 0 1 16:8  12
 4. Jestřabí Lhota ⋌ 5 2 1 2 0  9:8  10
 5. Býchory ⋌ 5 2 1 0 2  8:13  8
 6. Kouřim⋌ 5 1 2 0 2 14:9   7
 7. Nučice⋌ 5 2 0 1 2 12:9   7
 8. Krakovany ⋌ 5 1 1 1 2 11:12  6
 9. Žiželice⋌ 5 2 0 0 3 11:19  6
10. Libodřice ⋌ 5 0 2 1 2  6:9   5
11. Český Brod C⋌ 5 1 0 2 2  8:13  5
12. Bečváry⋌ 5 1 0 1 3 16:12  4
13. Tuklaty⋌ 5 1 0 0 4  7:11  3
14. Tuchoraz B⋌ 5 0 1 0 4  4:41  2