Kolín měl co napravovat. V předchozích dvou mistrovských kolech se mu výsledkově ani herně moc nedařilo. V pohárové soutěži si chtěl napravit reputaci. A napravil. Přispělo k tomu i šest změn v sestavě oproti víkendovému duelu s Vysokým Mýtem.

„Kluci věděli, že se nad některými tyčí varovný prst. Proto jsem rád, že k zápasu přistoupili jinak než v neděli,“ uvedl trenér Kolína Petr Pavlík.

Postup do druhého kola vystřelil mladý Koděra. Šikovný univerzál ukázal svoji kopací techniku na začátku utkání, kdy precizně zakroutil míč z trestného kopu přímo k tyči.

Hosté mohli zanedlouho vyrovnat z pokutového kopu, který rozhodčí nařídil po souboji Soběslava s Debellisem, sám postižený ale namířil svůj pokus vedle.

Po hodině hry byl ten samý hráč na konci pěkné akce svých spoluhráčů, ale prostor tří tyčí mu byl opět malý.

Kolín se tak o výhru musel strachovat až do konce. Pojistku mohl přidat v závěru Vojta, jeho hlavičku po rohu ale na brankové čáře odhlavičkoval Prágr.

„Až na určitou pasáž ve druhé půli, kdy jsme hráli hekticky nahoru dolů, jsme byli lepší a postoupili zaslouženě,“ dodal Petr Pavlík.

Zajímavostí bylo, že los prvního kola postavil proti sobě týmy Sparty se Slavií. Nikoliv pražských “S“, ale kolínské Sparty a karlovarské Slavie. Zatímco v pravém derby nesmiřitelných rivalů má v poslední době navrch družina sešívaných, v Kolíně se radovali hráči Sparty. Té kolínské.

Branka: 9. Koděra. Diváci: 200. Poločas: 1:0.

Kolín: Kubát – Hakl, Soběslav, Štancl – Hudec (84. A. Čapek), Koděra (73. Valenta), Vondráček (65. Milec), Šindelář (65. P. Čapek), Pelyak (73. Vácha) – Vojta, Sodoma.