„Takhle by měl vypadat přípravný zápas, když hraje tým z vyšší a nižší soutěže. Od začátku jsme jasně dominovali. Kluci splnili požadavky, co se týče naběhaných metrů a .rychlosti hry. Byly tam samozřejmě i trochu nepřesnosti, ale přisuzoval bych to částečně únavě, kterou hráči pociťovali z předchozích tréninků. S tímto zápasem jsem hodně spokojený. Byli jsme i dostatečně produktivní,“ uvedl trenér Kolína Petr Pavlík.

„Pro nás to byla velká škola, hlavně pro některé naše hráče. Jsem z utkání zklamaný, ale kvalita byla jednoznačně na straně soupeře,“ ulevil si po prvním utkání nového roku trenér Poděbrad Ladislav Bobek.

„Hráli jsme hodně individuálně, nebyl to kolektivní výkon. Hráči si na hřišti dělali, co chtěli. Neděláme z toho žádné závěry, byl to jen první zápas,“ dodal Bobek.

Kolínu to na začátku přípravy střílí. Ve dvou duelech zaznamenal dvanáct gólů.

„Kdybych měl srovnat oba naše soupeře, Velim je jednoznačně kompaktnější a organizovanější. Ale myslím si, že Poděbrady byly zaskočené naším přístupem. My dominovali a Poděbrady po hezké akci snížily a pak tam měly ještě jednu nebezpečnou standardku, kdy to Bína dobře chytil,“ řekl Pavlík.

Kolín má na začátku roku nabitý program. Již v sobotu ho čeká další přípravný duel. A opět doma. Od 10 hodin hostí Neratovice (divize).

Branky: Rosendorf 2., Koděra, Veselý, Vácha, Bareš, Tichý, Škoda – Javorek. Poločas: 3:1.

Kolín: Bína – Čapek, Biško, Štancl, Koděra – Veselý, Milec, Rosendorf, Vondráček, Vácha – Bareš. Střídali: Šindelář, Urban, Škoda, Tichý, Hecl.