Po podzimu jste nejlepší brankář okresního přeboru. To potěší, ne?
Nejlepší mám pouze čísla. To samozřejmě taky potěší, ale zároveň to nemá smysl přeceňovat, protože je to zásluha celého týmu. Ve druhé polovině podzimu jsme hráli výborně, na hřišti jsme mnohdy dominovali a já byl často téměř bez práce. To se pak nuly sbírají celkem snadno.

Za třináct kol jste vychytal šest čistých kont. To je slušná bilance…
Slušná bilance to je, paradoxně ale mohla být ještě lepší. Především ze začátku sezony bylo hned několik zápasů, které jsme mohli dohrát s nulou, ale vinou různých individuálních chyb se tak nestalo.

Která nula byla nejlehčí a nejtěžší?
Řekl bych, že nejtěžší byla asi ta první, protože přišla až někdy v sedmém kole. Nejlehčí byla naopak ta poslední, to jsem si za celý zápas skoro nesáhl na míč.

Držíte i rekord v minutové neprůstřelnosti. Jeho hodnota je 375 minut, což je víc jak čtyři zápasy. Je to vaše nejdelší série v kariéře?
Těžko říct, v Jestřabí Lhotě jsme těch gólů taky moc nedostávali a čas od času se mi nějaká série bez gólu povedla i tam, ale jestli byla nějaká delší než tahle, to už nevím.

Rekord můžete na jaře ještě vylepšit. S jakou hodnotou byste byl spokojený?
Především bych byl spokojený, kdybychom jaro začali v podobném duchu, jako jsme skončili podzim. Na konkrétním čísle mi nezáleží, čím méně budeme inkasovat, a o to více vyhrávat, tím líp.

Který protihráč vám dělal největší problémy a kdo je podle vás nejlepší útočník nebo hráč okresního přeboru?
Na podzim nám obrana obvykle fungovala velmi dobře a většinu těch obávaných útočníků se nám dařilo eliminovat. Víc gólů jsme dostali pouze ve Třech Dvorech, kde jsem ale já nechytal, a pak v Nučicích, kde nám hodně utíkal Filip Kubalík. Jinak bych neřekl, že letos nějaký útočník vyloženě vyniká nad ostatní, o čemž ostatně vypovídá i to, že nejlepším střelcem je stoper.

Který brankář se vám v soutěži zamlouvá?
Většinu brankářů znám jen ze vzájemných zápasů, ale třeba letos proti nám zachytal nejlíp asi Pazdera z Tuklat a Neveselý z Dobrého Pole. Ale jsou tu také brankáři se zkušenostmi z vyšších soutěží jako Svoboda a Černý, nebo brankáři, kteří jsou už delší dobu oporami svých týmů na okrese, jako například Málek, Douděra nebo Havránek.

Měl jste, nebo máte nějaký vzor?
Co se týče stylu chytání, tak ani ne, ale odmalička fandím Realu Madrid, takže Iker Casillas byl pro mě asi největší vzor, když jsem vyrůstal. A hned po něm Buffon, to jsou podle mě dva nejlepší brankáři téhle, dnes už bohužel končící, generace.

Co říkáte na dnešní dobu a ceny, za které se kupují brankáři. Myslíte, že jsou částky adekvátní? Zaplatit například za gólmana 50 miliónů eur a dát mu ještě plat 15 miliónů za rok?
Tyhle přemrštěné částky padají za fotbalisty už řadu let a rok od roku to roste, teď se jen takhle začaly šponovat i ceny brankářů a obránců, zatímco předtím to bylo převážně u ofenzivních hráčů. Jestli je to adekvátní, to si musí zhodnotit ti, z jejichž peněženek peníze jdou.

Býchory jsou po podzimu na druhém místě. Panuje v klubu spokojenost?
Myslím si, že určitě. Vyhráli jsme devět zápasů v řadě, což po nepříliš povedeném začátku soutěže určitě nikdo nečekal.

Jaké jsou vůbec ambice Býchor?
Momentálně je tu velmi silný kádr, takže základním cílem je určitě to, abychom hráli co nejvíc v popředí tabulky. Jestli mají ve vedení klubu i postupové ambice, to nevím. Já osobně je nemám.

A vaše?
Mojí hlavní ambicí je to, aby mě fotbal bavil, tzn. abych byl součástí dobré party lidí, abychom hráli kvalitní fotbal a abych v rámci svých vlastních možností podával co nejlepší výkony, se kterými bych mohl být spokojený.

Jaké sporty jsou vám kromě fotbalu blízké?
Pasivně hokej, aktivně si občas zajdu zahrát florbal, volejbal, basketbal nebo tenis.

Jak si nejlépe odpočinete od fotbalu?
Buď doma u nějakého filmu, nebo v hospodě u piva.

Vizitka

Věk: 25
Bydliště: Volárna
Zaměstnání: Student VŠ, účetní na částečný úvazek
Sportovní kariéra: Volárna (2002-8), FK Kolín (2008-10),
Jestřabí Lhota (2010-18), Býchory (2018-)
Oblíbené jídlo: Smažený kuřecí řízek
Oblíbené pití: Voda
Oblíbený film: The Dark Knight (2008)