Jako první je dostal do vedení po faulu na Jíchu z penalty Hruška. Poté se dvakrát do listiny střelců zapsal Vocel. Nejprve pohotovým dloubákem překonal Kubáta, těsně po přestávce přidal druhou trefu, když dorazil Jíchovu vyraženou střelu.

Po změně stran měl Kolín několik dobrých příležitostí na zkorigování výsledku, jenomže proti byl gólman Drápela. Zuby si na něm postupně vylámali Němeček, Vondráček a Šlehofer. Jak se má naložit s nabídnutou šancí, ukázala hostům dvojice Němec – Kukal. Prvně jmenovaný pláchl po levé straně, následně předložil míč před bránu Kukalovi, který už jenom slízl smetanu.

„První půle byla z naší strany velmi dobrá. Dařilo se nám i v koncovce. Když jsme po přestávce postupně prostřídali, bylo to na hře znát. Kolín toho naštěstí nevyužil. Především díky Drápelovi, který tři góly chytil,“ řekl trenér Velimi Zdeněk Šmejkal, jehož tým si po koronavirové pauze připal druhý cenný skalp. Po Kutné Hoře porazil i ambiciózní Kolín.

Zatímco pro Velim to byl poslední přípravný zápas před letními prázdninami, pro Kolín druhý ze sedmi, který má naplánovaný na červen. „Nyní budeme ještě čtrnáct dní trénovat, pak dostanou hráči volno a k další přípravě se sejdeme kolem pátého července,“ dodal Šmejkal.

„Nejsem spokojený s výsledkem, předvedenou hrou, celkově s přístupem hráčů. Kromě Veselého propadli všichni, co byli na hřišti,“ zlobil se trenér Kolína Petr Pavlík. „Je pravda, že pořád něco zkoušíme, ale určitě se nemůžeme prezentovat hrou, jakou jsme se prezentovali ve dvou posledních zápasech. To je přesně cesta, jakou jít nechceme,“ dodal.

Další utkání odehraje Kolín v sobotu 13. června doma. Od 10 hodin hostí Kutnou Horu.

Branky: 20. Hruška z PK, 26. a 44. Vocel, 79. Kukal. Poločas: 3:0.

Velim: Drápela – Víšek (62. Nejedlý), Petrů, Seifert, Martikán (66. Zajíc) – Vocel (75. Záhora), Michálek (46. Kasal), Záhora (46. Kopáček), Hruška (59. Němec) – Jícha (84. Dudek), Dudek (46. Kukal).

Kolín: Kubát – Škoda (70. Suchý), Štancl, Šlehofer, Koděra – Hudec (70. Tichý), P. Čapek (61. Živný), Šindelář (46. Němeček), Vácha (46. Urban) – Veselý, Vondráček.