„Během chvíle jsme dostali tři góly ze tří brejků a ve 30. minutě bylo po zápase. Je to ponaučení a také paradox, protože jsme hráli proti týmu z vyšší soutěže, a mělo by to být spíš naopak. Jenom škoda, že jsme nějaké pološance neproměnili, protože to o přestávce klidně mohlo být 2:4 a zápas by se poté vyvíjel určitě jinak. Druhý poločas se dohrával z povinnosti, posledních deset minut bylo vůbec pouťových,“ řekl trenér Velimi Radek Kulhánek.

V první půli byla Velim favoritovi vyrovnaným soupeřem, v některých pasážích měla častěji míč na kopačkách, ale do šancí se moc nedostávala. A když v obraně kupila chybu za chybou, bylo z toho v poločase vedení 4:0 pro hosty.

Po změně stran zápas už takovou kvalitu neměl a každý z týmů se dokázal jednou prosadit.

„První půle byla z naší strany relativně dobrá, kromě prvních deseti minut, kdy jsme byli liknavější a Velim dvakrát zahrozila. Do druhé půle jsme hodně prostřídali a místo toho, abychom tempo stupňovali a domácí obranu zaměstnávali, tak se stal pravý opak. Vázla nám kombinace a zápas ztratil šmrnc,“ uvedl trenér Čáslavi Jakub Svoboda.

„Mrzí mě, že hráči, kteří naskočili do druhé půle neprodali vše, co v nich je,“ dodal.

Další utkání hraje Velim v sobotu doma. Od 10.30 hodin hostí Meteor Praha.

Branky: 80. Jícha – 4. a 31. Hannich, 26. Chábera, 28. Hejný, 66. Ronovský. Poločas: 0:4.

Velim: Drápela (46. Dejmek) – Nejedlý (46. Kmoch), Šourek, Petrů, Seifert (46. O. Kosina) – Martikán, Vocel, Záhora, Michálek, Hruška (46. Dudek) – Jícha.