„Proti týmu z ČFL je to povzbuzující výsledek, hlavně proto, že nám chyběli někteří hráči. K některým marodům přibyli zranění Makovský, Moravec a Kolman, takže měl trenér Jiří Kafka pouze jednoho hráče na střídání. I přes oslabení jsme odehráli docela dobrý zápas,“ uvedl vedoucí mužstva Jan Křen.

Štěchovičtí začali aktivněji a od úvodního výkopu měli převahu. Obrana soupeře byla ale pevná. Brod se začal postupně osmělovat. Velkou šanci měl Herzán. Dostal míč za obranu, ale z deseti metrů trefil pouze brankáře. Vše si vynahradil o dvě minuty později, kdy využil špatné rozehrávky hostujícího brankáře.

Zanedlouho mohlo být vyrovnáno, ale nebylo. Rána hráče soupeře orazítkovala obě tyče.

Štěchovice se do přestávky přesto dočkaly vyrovnání. Ve 40. minutě rychle rozehrály přímý kop z vlastní poloviny, brankář Přibyl se nedomluvil s obránci a Novák pohodlně skóroval do prázdné brány.

Chvíli po změněn stran byl ústřední postavou opět Novák. Probil se přes obránce do vápna a dostal svůj tým do vedení.

„V této fázi zápasu byli hráči Štěchovic lepší,“ přiznal Jan Křen.

Svůj tlak korunovali další brankou. V 54. minutě po centru zprava dorážel z malého vápna Košata.

Český Brod prohrával o dva góly, ale nevzdal se a za tři minuty snížil. Po pravé straně zatáhl míč Ceccarelli, dal ho před branku, kde byl připravený Jindřich.

Osmnáct minut před koncem slavil potřetí. Přes obránce se dostal Herzán a střelou z jedenácti metrů upravil na konečných 3:3.

„Vzhledem k průběhu utkání a vývoji skóre je to spravedlivá remíza,“ podotkl Jan Křen.

Další utkání hraje Český Brod v sobotu 22. února od 10 hodin v Kutné Hoře.

Branky: 13. Herzán, 57. Jindřich, 72. Herzán – 40. a 48. Novák, 54. Košata. Poločas: 1:1.

Český Brod: Přibyl – Čuřík, Nekolný, Regner, Franc – Ceccarelli, Kejha, Medek, Kocourek – Fikejz, Herzán. Střídal: Jindřich.