Původně plánovaný začátek byl z důvodu velice podrobné lustrace klubových zástupců s volebním právem o hodinu posunutý. A již tato „vstupní“ kontrola znamenala konečnou pro šest oddílů, jejichž vyslaní zástupci z nejrůznějších administrativních důvodů a pochybení v souladu se Stanovami nebyli do volební místnosti vpuštěni.

Stejně tak na tom byli hosté. Ti, kteří se s dostatečným časovým předstihem nestihli nahlásit, měli taktéž smůlu. A tak se stalo, že i Vladimír Šmicer, podporovatel F-evoluce, musel rozdávat úsměvy a podpisy pouze v prvním patře. Do toho druhého už se zkrátka ani on neměl šanci dostat.

Z utkání 3. kola nadstavbové části BC Kolín - Pardubice (95:89).
Drama se smutným koncem. Medvědi nezvládli ani druhý duel po karanténě

Volební sál tak zaplnilo devětačtyřicet připuštěných zástupců klubů z dvaašedesáti možných. Dosti početný byl i pořadatelský tým, především z řad současných prověřených arbitrů s meziokresní účastí. A úderem sedmnácté hodiny zahájil předseda Ivo Pařík ostře sledovaný boj.

Předsedající byla zvolena Věnceslava Hrabalová a následovalo splnění několika povinných bodů. Vše šlo jako po másle, i proto, že některé věci už byly dopředu dohodnuté. Například složení mandátové, volební a návrhové komise. Pak si přítomní vyslechli výsledky hospodaření a zprávu o činnosti VV OFS Kolín z úst nejpovolanějšího – předsedy Paříka.

Sedmý bod už přinesl do sálu trochu vzruchu. Předseda mandátové komise David Hybeš přednesl zprávu, ve které jednotlivě odůvodňoval, proč nebyli do volební místnosti vpuštěni zástupci oddílů. Konkrétně šlo o Cerhenice, Krakovany, Radovesnice II, Tři Dvory, Zásmuky a Žiželice. Což vyvolalo diskuzi, která měla za výsledek námitku F-evoluce, aby bylo hlasováno o umožnění hlasování i vyřazeným oddílům, ta však byla předsedající zamítnuta. Což se později ukázalo jako rozhodnutí zásadní…

Ilustrační foto. FAČR.
Novák: Hodili nás do jednoho pytle, musel jsem se ozvat. Ve volbách nemá soupeře

Poté začala část nejdůležitější a dlouho očekávaná. Ano, na řadu přišla volební vřava. Přistoupilo se k volbě předsedy. Jak Michal Škopek, tak i Ivo Pařík, dva kandidáti na tento post, dostali prostor k prezentaci. Každému z nich stačil pětiminutový projev, během kterého se snažili oslovit nerozhodné voliče.

Nutno říci, že každý zvolil jiný přístup. Výsledek sčítání byl velice těsný a rozhodoval jeden jediný hlas. Ten nakonec v čele kolínského OFS potvrdil i na další období Ivo Paříka, v poměru 25:24. To byla rána pro F-evoluci, naopak na straně současného vedení jistá úleva a naděje pro volbu členů do Výkonného výboru.

Kandidátka čítala čtrnáct jmen na šest volených křesel VV. První kolo představilo hned pětici nových, či staronových tváří ve složení Věnceslava Hrabalová (34 hlasů), David Hybeš, Alois Nouzák, Petr Skořepa a Jaroslav Vedral (všichni 25 hlasů). Hodně pikantní byl souboj o poslední volné místo, který se shodným počtem 24 hlasů poslal do druhého kola Zdeňka Tasche a Petra Procházku. Do výkonného výboru nakonec překvapivě neprošel dříve nedotknutelný multifunkční funkcionář Zdeněk Tasch, který v dodatečné volbě jeden na jednoho prohrál poměrem 24:25 s kandidátem F-evoluce Petrem Procházkou.

David Pekárek (vpravo).
Medvědi mají novou posilu. Do konce sezony přišel David Pekárek

Následovala volba revizní komise, do které byl v prvním kole zvolen Vít Mádle s 31 hlasy a v následném druhém kole přibyli další dva členové – Petr Hamták a Zdeněk Hejduk, kteří získali shodně 24 bodů.

A byl to právě Zdeněk Hejduk, který přišel s návrhem, aby závěrečné usnesení Valné hromady obsahovalo větu: „Klubům, o kterých mandátová komise rozhodla, že jejich zmocnění je neplatné, nebylo umožněno vznést proti tomuto rozhodnutí námitku a této námitce valná hromada nemohla hlasovat. A to ovlivnilo výsledek valné hromady.“

Pro jeho návrh zvedlo ruku 31 hlasujících. Dočkáme se ještě nějaké dohry?