„Vzhledem k průběhu utkání je to pro nás jednoznačně ztráta. Chtěli jsme vyhrát a odrazit se do jarní části. Bohužel jsme prohospodařili první půlku a zlepšený výkon ve druhém poločase na tři body nestačil. Je to stále to samé, strašně se nadřeme na gól a soupeř nás ze všeho potrestá. Tuchlovice se prakticky třikrát dostaly před naši branku a daly dva góly,“ posteskl si kapitán Velimi Lukáš Seifert.

„Vzhledem k sobotním výsledkům jsme potřebovali naplno bodovat, aby nám spodek tabulky neodskočil ještě výrazněji. To se bohužel nepodařilo,“ dodal.

První poločas se nehrál příliš pohledný fotbal, utkání bylo hodně opatrné s celou řadou nepřesností.

„My pod tíhou okamžiku vůbec nezachytili vstup do zápasu a nedařilo se nám plnit to, co jsme si řekli v kabině. Byli jsme pasivní a vázla kombinace,“ přiznal Seifert.

Soupeř Velim potrestal po chybě v rozehrávce a dostal se do vedení. „To nás trochu probralo a začali jsme přebírat iniciativu. Převážně se hrálo na soupeřově polovině, ale kromě standardních situací jsme si výraznější příležitost nevytvořili,“ podotkl Seifert.

Po jedné ze standardek se Velimi podařilo vyrovnat. Jansta zahrával přímý kop zhruba pět metrů za vápnem, jeho prudkou přízemní střelu gólman vyrazil pouze k Váňovi a ten uklidil míč do branky.

Radost z vyrovnání trvala pouze chvilku, za dvě minuty si útočník Tuchlovic zcela volný přebral na hranici šestnáctky balon, chytře prostrčil na Procházku a ten se štěstím protlačil balon přes Dejmka i dobíhajícího Hartiga.

Druhý poločas se prakticky odehrával na soupeřově polovině. „V kabině jsme si řekli, že nemáme co ztratit. Podařilo se nám zklidnit hru a tlačili jsme se před soupeřovu branku. Do vápna létal centr za centrem, ale vyloženou příležitost jsme si nevytvořili,“ řekl velimský kapitán.

Až v 70. minutě Novotný na velkém vápně perfektně trefil odražený balon a nedal brankáři šanci. „Nepolevili jsme ani po vyrovnání a stále bušili do soupeře. Největší šanci měl Puk, po krásném centru Jansty trefil z malého vápna pouze brankáře Šimona. Ke konci jsme hru hodně otevřeli a Tuchlovice vyrážely do brejků, všechny však vyřešila obrana nebo brankář Dejmek. V úplném závěru mohl vítězství na naši stranu strhnout střídající Kukal, jeho hlavička však skončila těsně vedle tyče. V penaltové loterii jsme dvakrát selhali a bonusový bod bere soupeř,“ konstatoval Seifert.

Branky: 38. Váňa, 70. Novotný – 14. Cabejšek, 40. Procházka. Poločas: 1:2.

Velim: Dejmek – Kedršt, Hartig, Martikán, Novotný (66. Kopáček) – Jansta, Seifert, Víšek (84. Kasal), Hruška – Puk – Váňa (63. Kukal).