„Trénujeme od 14. ledna, a to třikrát v týdnu. Přípravu jsme proložili také spinningem a posilovnou. Příprava běží podle harmonogramu, který máme,“ nastínil nový trenér Jan Holík.

Ten k mužstvu přišel na začátku zimní přípravy a hráče teprve poznává. „Víc než výsledky mě zajímá, jak se hráči chovají na hřišti. Proto je zkouším i na jiných postech, než hráli doposud. Hráči plní to, co po nich chci a to mě těší,“ podotkl muž, jenž už kdysi ve Velimi působil po boku Jakuba Stacha.

Velim dosud sehrála šest přípravných duelů proti celkům od I. A třídy až po divizi. A odehrála je především v sestavě, v jaké nastupovala v podzimní části. „Jediným nováčkem je Štěpán Váňa z Chlumce, který naposledy hrál za Býchory. Jinak kádr zatím zůstal beze změn, i když intenzivně pracujeme na příchodu brankáře a dvou zkušených hráčů,“ objasnil Holík.

Sehnat kvalitního gólmana a především hráče do útoku, je nesmírně obtížné. Podobný inzerát by si mohly dát všechny kluby od čtvrté třídy po ligu. „Byli jsme domluveni, že k nám půjde chytat Karban z Kolína, ale vůbec nenastoupil do přípravy. Dále jsme oslovili pár zkušených hráčů, ale vše ztroskotalo na jejich požadavcích. Velim má nějaké hranice a limity a přes ty nepůjde,“ zdůraznil Holík.

Klubové vedení oslovilo například Jana Štočka, obě strany se ale brzy rozešly. Proslýchá se, že bývalý elitní kanonýr Kolína požadoval plat 30 tisíc korun. „Je neskutečné, o jaké peníze si dokáží říct někteří zkušení hráči. Dá se říct, že jsou to ligové podmínky a my jsme přitom tým z krajského přeboru,“ kroutí hlavou Jan Holík.

Velim nečeká v jarní části lehká práce. Do odvet půjde z posledního místa. „Nemáme co ztratit. Půjdeme do boje a uvidíme, na co to bude stačit. Zbraně rozhodně neskládáme předčasně,“ hlásí velimský šéf lavičky.

Výsledky v přípravě: – Nový Bydžov 2:3, – Horky nad Jizerou 1:1, Lysá nad Labem 5:1, Český Brod B 2:1, Chlumec nad Cidlinou 4:1, Kolín 0:3.