„Do utkání jsme vstoupili ustrašeně, zatím co soupeř měl výborný pohyb a hrál fotbal, ale do vážnějších šancí se nedostal. Obraz hry se postupně vyrovnával a nám pomohla branka Jíchy, která nás zklidnila,“ uvedl trenér Velimi Zdeněk Šmejkal.

Ve druhém poločase dokázal vedení navýšit Záhora a pro Velim to vypadalo nadějně, navíc se čtvrt hodiny před koncem nechal po druhé žluté kartě vyloučit hostující Böhm. Jenže o dramatický závěr se postaral tři minuty před koncem Marek. Nádech Kosmonos však vzápětí utnul Jansta, který vzal přečíslení 3 na 1 na sebe a dal tak výsledku definitivní podobu.

„Po změně stran si myslím, že už jsme byli lepší. Byli jsme na míči a vytvářeli si šance, které šly určitě řešit gólově. Utkání jsme mohli rozhodnout dříve a nestrachovat se tak do samotného konce. Soupeřova hra postupně upadala a vzadu začal častěji chybovat. Přesto v závěru ještě dokázal utkání zdramatizovat,“ byl i přes výhrady s druhým poločasem spokojený domácí trenér.

„Důležité je, že se nám podařilo potvrdit tři body ze Lhoty a držíme se dál v horní polovině tabulky. Navíc jsme doma dokázali zdolat dalšího soupeře ze špičky tabulky a to není špatné,“ pochvaloval si Zdeněk Šmejkal.

Branky: 19. Jícha, 67. Záhora, 90. Jansta – 87. Marek. ČK: 75. Böhm (K). Poločas: 1:0.

Velim: Drápela – Kedršt, Petrů, Hartig, Martikán – Dudek (80. Jansta), Vocel (46. Víšek), Záhora (90. Kukal), Kopáček, Hruška – Jícha.