„V kádru máme dvacet hráčů. Kromě nově příchozích tam jsou ještě hráči z dorostu a béčka. Dále s námi trénují Jaroslav Bečvařík z Jevan a Daniel Záhora z Jestřabí Lhoty. Musím říct, že kádr se nejeví špatně. Jsou tam šikovní hráči,“ uvedl nový trenér Zdeněk Šmejkal.

Toho většina fanoušků zná z působení na lavičce Českého Brodu. To už je ale minulost. Nyní velí lavičce Velimi. „K prvnímu kontaktu s vedením Velimi došlo na konci podzimní části. Čtrnáct dní před jejím koncem jsme se domluvili na spolupráci,“ objasnil Šmejkal.

Tým pod jeho vedením odehrál zatím tři zápasy. Shodně porazil 3:1 Nový Bydžov (krajský přebor) a Poříčany (divize). Prohrál 0:1 až v neděli v Sokolči. „Víkend byl náročný, v sobotu jsme hráli s Poříčany a v neděli v Sokolči (I. A třída). K zápasům nastoupily téměř jiné jedenáctky. Zatím jsme ve stavu poznávání,“ podotkl Zdeněk Šmejkal.

Hlavně duel proti Poříčanům byl z jeho pohledu pikantní. Na druhé straně totiž stál jeho syn, bývalý profesionální fotbalista Sparty, Plzně Příbrami nebo Ostravy. „Ani jsme se nějak nehecovali. Poříčanům chyběli asi tři hráči a brankář. Byla to dobrá příprava. Trošku vyhecované, ale v pohodě,“ poznamenala českobrodská legenda.

Další zápas sehraje Velim v sobotu doma, od 10.15 hodin přivítá Chlumec nad Cidlinou (ČFL).

Velim - RMSK Cidlina Nový Bydžov 3:1

Branky: Jansta 2, Kukal. Poločas: 3:1.

Velim 1. poločas: Drápela – Kedršt, Hartig, Víšek, Martikán – Jansta, Hruška, Vocel, Novotný – Kukal, Jícha.

Velim 2. poločas: Drápela – Němec, Nezavdal, Bečvařík, Kosina – Zajíc, Kopáček, Ceral, Jehlička – Kasal, Kuchař.

Velim - Poříčany 3:1

Branky: Kukal, Hruška, Petrů. Poločas: 3:1.

Velim: Drápela – Kedršt, Hartig, Petrů, Martikán – Záhora, Hruška, Vocel, Jansta – Kukal, Jícha. Střídali: Kasal, Kopáček, Bečvařík.

Sokoleč - Velim 1:0

Velim: Dejmek – Nezavdal, Kosina, Víšek, Bečvařík – Zajíc, Novotný, Kopáček, Petrů – Kasal, Kuchař. Střídali: Němec, Jehlička, Ceral, Jansta.