„Prvních dvacet minut od nás bylo hrozných. Mysleli jsme si, že Velim přijede a nechá nám tři body,“ načal hodnocení vítězného zápasu trenér Poříčan Zdeněk Šmejkal.

„Po tom špatném úvodu jsme se do toho dostali, přežili jsme nějaké šance. Po půlhodině hry jsme dali první branku a měli jsme další dvě nebo tři šance. Ale skóre bylo stále otevřené. Po změně stran nás Velim zatlačila, měla šance, ale naštěstí je nevyužila. Herně jsme se srovnali a po rohu jsme přidali pojistku. Zbytek utkání už jsme dohráli. Musím ale říct, že nám citelně chyběl Prejsek, to je pro nás motor zálohy,“ vyprávěl po utkání poříčanský trenér.

Dlouho to vypadalo, že to bude o prvním gólu. A to se také potvrdilo. A ti šťastnější byli domácí fotbalisté. „Důležité bylo to, že jsme se po nepovedených dvaceti minutách na začátku srovnali, jinak bychom prohráli. Navíc jsme si něco vyříkali v poločase v kabině. Rozhodující byla druhá branka, kterou jsme pojistili vedení,“ našel nejdůležitější okamžik utkání Zdeněk Šmejkal.

To na velimské straně zavládl smutek. Nováček soutěže vyšel opět střelecky naprázdno, na gól ze hry stále čeká. A na kontě má pouhé dva body.

„Máme obrovský problém s tím, abychom proměnili nějakou šanci. Na každou příležitost se hrozně nadřeme, ale pak ji stejně zahodíme. V tom se stále dokola utápíme,“ litoval po zápase kapitán velimského mužstva Lukáš Seifert.

„Také v tomto zápase se ukázalo, jaká je síla týmů v krajském přeboru v útočné fázi. To je hlavní rozdíl mezi námi a ostatními soupeři, se kterými jsme hráli. Herně to tak špatné z naší strany není, nechybí bojovnost a nasazení, ale to prostě nestačí. Dá se s trochou nadsázky říct, že na nás v tomto zápase stačil velký pohyb, chuť a vůle domácích zvítězit. “ dodal kapitán velimské družiny.

Branky: 32. a 89. Nádeníček, 60. Touš. Poločas: 1:0.
Velim: Dejmek – Kedršt, Hartig, Hrabal, Seifert – Jansta, Kopáček, Hruška, Novotný (74. Zajíc) – Kukal (62. Kasal), Puk.