„Důležitý zápas jsme zvládli a opět jsme se přiblížili k záchraně. V posledních třech kolech si to rozdáme se soupeři, kteří jsou v tabulce kolem nás,“ uvedl Lukáš Seifert, dlouholetý velimský kapitán, který však do tohoto zápasu nemohl nastoupit kvůli zranění, a tak zastával roli hecíře.

Velim proti Hřebči nastoupila netradičně v sobotu dopoledne, přesto ji tento pro ni nezvyklý čas výkopu nerozhodil.

„Od začátku jsme byli lepší, už v 8.minutě měl první šanci Kukal, jeho zakončení však nemělo dostatečnou razanci ani směr a slabá střela skončila vedle,“ podotkl Seifert.

V 19. minutě Jansta utekl po pravé straně, krásně předložil Kukalovi a ten se ve své druhé šanci nemýlil.

Ve 36. minutě měl po pěkné kombinaci Hartiga a Kasala velkou šanci Puk, ale klička brankáři byla příliš dlouhá a skončila v zámezí.

„Hosté hrozili hlavně z centrů ze stran, ale se všemi si naše obrana poradila. Do žádné vážnější příležitosti se nedostali,“ poznamenal Lukáš Seifert.

Ke konci poločasu střílel z otočky Puk, ale hostující gólman jeho střelu vyrazil. Stejně tak skončil za dvě minuty pokus Hrušky.

Vstup do druhé půle se Velimi vydařil, Puk připravil zpětnou přihrávku Kasalovi a ten krásně trefil růžek hostující branky.

V 60. minutě bylo v domácím táboře ještě veseleji. Kopáček vystřelil z hranice vápna tvrdou střelu, kterou brankář Hřebče pouze vyrazil před sebe, a Kukal se ve skluzu nemýlil.

„Pak už se zápas spíše dohrával, v závěru ještě mířil těsně vedle Puk,“ dodal spokojený Lukáš Seifert.

Velim - Hřebeč 3:0 (1:0)

Branky: 19. a 59. Kukal, 49. Kasal.

Velim: Dejmek – Kedršt, Hartig, Víšek, Novotný – Puk, Kopáček, Hruška (75. Ceral), Jansta (72. Váňa) – Kukal (77. Kosina), Kasal.