„Těší mě, že na klubu je znát snaha, abychom soutěž udrželi. Pro tento zápas jsme byli posíleni o kluky z áčka, kteří sami od sebe chtěli přijít a pomoc nám. Někteří měli včerejší zápas v nohách, ale i přesto dorazili. Za to bych jim moc rád poděkoval,“ uvedl hrající trenér domácích Jindřich Stejskal.

Přestože nemá béčko Brodu s Luštěnicemi zrovna příznivou bilanci, tentokrát bylo vše jinak.

„Proti Luštěnicím se nám dlouhodobě nedaří a bodů jsme proti nim moc neposbírali. Navíc, když jsem viděl, jak je hrací plocha mokrá, měl jsem před utkáním trochu obavy. Těžký terén by spíše vyhovoval Luštěnicím, kteří mají hru založenou na důrazu a nakopávaných míčích. Ovšem musím uznat, že mě soupeř svým pojetím překvapil. Přivezli velmi dobrý tým, troufám si říct, že nejlepší, jaký proti nám za Luštěnice nastoupil. Tomu odpovídal i jeho výkon,“ upozornil na výsledkově neoblíbeného soupeře domácí trenér.

Český Brod položil základ k úspěchu již v první půli, kdy se trefil dvakrát, stejně jako po změně stran.

„Uklidnil nás hned na začátku Šťastný, který se prosadil střelou po nakrátko rozehraném rohu. Další velkou šanci následně spálil Fikejz, který z malého vápna mířil mimo tyče. Naštěstí po necelé půlhodině hry uplatnil svůj důraz Suk a navýšil naše vedení. Posily samozřejmě byly znát a svým výkonem strhly i další kluky. Po změně stran měl soupeř chvilku převahu. Ovšem pak se po hezké akci trefil Fikejz a účet zápasu podtrhl čtvrtou brankou Makovský. Pro nás to jsou důležité body, které je ale třeba potvrzovat i v dalších zápasech,“ dodal spokojený Jindřich Stejskal.

Branky: 8. Šťastný, 28. Suk, 65. Fikejz, 70. Makovský. Poločas: 2:0.

Český Brod B: T. Vymazal – Stejskal (75. Hanzl), Balík (72. Sedláček), Nekolný, Moravec – Šimůnek (62. Ravizza), Dušek, Šťastný, Suk, Makovský (71. Teslík) – Fikejz.