K zápasu odjížděly Liblice bez své brankářské jedničky, kterou mezi tyčemi zastoupil Nanár. Další hráči šli do utkání s nedoléčenými zraněními. To byly komplikace, se kterými se musely Liblice před utkáním potýkat.

„Naše výhra byla na krev ubojovaná a podpořená soustředěným výkonem. Ovšem nutno přiznat, že domácí byli v zápase jasně lepším týmem, kdy si dokázali vypracovat možná šest brankových příležitostí, které ale díky své nemohoucnosti a také díky skvěle chytajícímu Nanárovi neproměnili. Naopak my se dostali do vedení po dalekonosné střele Michala Fotta, která nám v konečném zúčtování zajistila tři body. Výhra je pro nás opravdu hodně šťastná a velmi velmi důležitá,“ objektivně popsal průběh utkání trenér Petr Samek.

Ovšem i po velké radosti je třeba si uvědomit, že fotbal ani vítězství nejsou vždy to hlavní. Některé okamžiky donutí člověka, aby se zamyslel nad důležitými věcmi a svými prioritami. Bohužel nejčastějším impulsem pro taková rozjímání jsou nešťastné události.

„Je však třeba mít na paměti, že jsou na světě mnohem důležitější věci. Bohužel na vlastní kůži to v týdnu pocítili v Městci, kde náhle zemřel jeden z hráčů. Tímto bych chtěl jménem celého našeho oddílu vyjádřit upřímnou soustrast nejen klubu, ale především rodině a jeho nejbližším,“ dodal Petr Samek.

Branka: 15. Fott. Poločas: 0:1.

Liblice: Nanár – Vostrovský, Pop, P. Nouzák, F. Řípa (70. Hejda) – Pačes (90. Pospíchal), Fott, Vlk, Bázlík, Hrstka (90. Lanc) – Sochor (60. Vosecký).