Dát doma čtyři góly určitě není špatný počin, ale v podání fotbalistů Dobrovice je to proti předchozím dvěma kanonádám (8:0 a 8:3) „jen“ padesátiprocentní výkon. Proti rezervě Českého Brodu se na výhru nečekaně nadřeli.

„Na to, jak je Český Brod dole, tak mě hodně překvapil běhavým fotbalem. Dá se říct, že to byl nejlepší soupeř, který sem na podzim přijel,“ vysekl hostům poklonu domácí kouč Ondřej Murárik.

„Škoda porážky, protože jsme sehráli dobrý zápas. Musím pochválit domácí pořadatele, protože bylo super připravené hřiště na to, jaké je datum,“ řekl hrající trenér Českého brodu B Jindřich Stejskal.

Hned v 8. minutě zmrazil favorita Makovský prudkou hlavičkou Kubišova centru do sítě – 0:1. Picava se nemohla chytit, její střelec Volf měl tentokrát zakleté kopačky a jak sám při odchodu do šaten prohlásil, gól by nedal ani za týden. Vzápětí po obdržené brance napálil z voleje pas Michala Sedláčka do břevna a ve 23. minutě poslal samostatný nájezd těsně vedle.

Dobrovice rychle otočila skóre, ve 30. minutě Novákův zpětný centr uklidil o břevno za čáru Michal Sedláček a hned nato domácí špílmachr připravil hezkým podebráním do běhu gól Kopeckému. Jenže vzápětí znovu udeřil Makovský po dlouhém výkopu brankáře a bylo srovnáno na 2:2.

„V prvním poločase nám nefungoval pohyb středové řady, museli jsme to přeskupit a druhou půli jsme měli pod kontrolou. Šancí bylo na dva zápasy, bohužel jsme jich hodně promarnili,“ dodal Ondřej Murárik.

Vítězný gól vsítil devatenáctiletý Martin Kopecký pěknou křížnou střelou do šibenice hned ve 49. minutě. Hosté mohli opět vyrovnat, když Ravizzovu hlavičku vyškraboval Kocmich a s dorážkou si poradili obránci na čáře.

Pak už se hrálo jen na jednu bránu. Dvě tutovky neproměnil zblízka Volf, střídající Tomíček po ťukesu s Kořínkem a Novákem napálil břevno. Trefil se pouze Michal Sedláček z velkého vápna a tak měl zápas nakonec tři dvougólové střelce.

„Dali jsme hezký první gól, po kterém bych čekal, že nás víc nakopne. Jenomže místo toho jsme udělali dvě zbytečné chyby, mimochodem jednu já, a domácí se dostali do vedení. Do přestávky se nám podařilo po nádherné akci vyrovnat, kdy jsme si asi šestkrát nahráli a Makovský to dával do prázdné. Bohužel chvíli po přestávce jsme dostali hloupý třetí gól, který nás pořád nezlomil. Klíčový moment nastal až poté, co domácí brankář zneškodnil Ravizzovu hlavičku a následně domácí hráči zabránili Kohoutově dorážce. Vzápětí jsme dostali čtvrtý gól, kdy jsme se vykašlali na balon po autovém vhazování a bylo po zápase,“ popsal klíčové momenty Jindřich Stejskal.

Branky: 34. a 49. Kopecký, 37. a 64. Michal Sedláček – 8. a 37. Makovský. Poločas: 2:2.

Dobrovice: Kocmich – Novák (78. Černý), Marek Sedláček, Pečínka, Kořínek – Kopecký, Machů (46. Klain), Kučera (46. Tomíček), Michal Sedláček (86. Ištok) – Korec (74. Prskavec), Volf.

Český Brod B: Bína – Stejskal, Kohout, Hanzl (78. Dušek), Krombholz – Ravizza, Kubiš (71. Říha), Novotný, Kocourek (60. Šťastný), Makovský – Herzán (83. Hoznauer).


Načítám tabulku ...

(Karel Jedlička)