Oba celky se do generálky pustily s vervou a hra měla spád. Nejprve měli navrch českobrodští hráči, kteří se do Velimi zakousli a nepouštěli ji příliš do hry. Sami si však vážnější příležitost nevytvořili. Naopak. Byli to domácí, kteří udeřili jako první. Zdvižený praporek pomezního hru nezastavil, hostující obrana situaci nedohrála a Velim šla do vedení. To navýšila o dvacet minut později. Vyrovnaný první poločas se musel přítomné padesátce diváků líbit. Domácím fanouškům asi o něco více.

Do druhého poločasu došlo v domácí sestavě k jediné změně, zatímco v té hostující se objevili čtyři čerství hráči. Z počátku tak byla na hostech patrná nesehranost. Na rozdíl od úvodní půle v té druhé měla více ze hry Velim. Především v ofenzivě byla jednoznačně lepší a nebezpečnější, což dokázala vyjádřit dalšími dvěma brankami. Českobrodští hráli jen po vápno a za celý zápas si nedokázali vytvořit prakticky žádnou výraznější příležitost.

„Do zápasu jsme šli nekompletní, kdy nám chyběli Jícha s Víškem. Výhra v generálce je jedna věc, ale mistrovské zápasy budou úplně o něčem jiném,“ zdůraznil velimský trenér Zdeněk Šmejkal.

„Český Brod hrál velmi dobrý fotbal, ale neměl jedinou šanci. Proto mám radost z práce naší obrany, která zvládla zápas s přehledem a vzadu s nulou. Pořád je před námi spousta práce a jak jsem již říkal, mistrovské zápasy budou o něčem jiném,“ byl po generálce spokojený Zdeněk Šmejkal, který ale tuší, že to horší jeho svěřence teprve čeká.

„Dvacet minut nepustíme soupeře za polovinu a pak dostaneme gól se situace, kterou prostě musíme dohrávat. Je to velká škoda, ale lépe, že to přišlo v přáteláku a my se tak můžeme do soutěžního utkání poučit. Oproti minulým zápasům jsme si vyzkoušeli, jak málo budeme mít času něco v útoku vymyslet. Vytváření si šancí a jejich řešení. Nemyslím si, že jsme odehráli špatný zápas, ale hrát po vápno nestačí. Tady nám chyběla kvalita v zakončení,“ viděl klady i zápory hry svých svěřenců trenér rezervy Českého Brodu Jindřich Stejskal.

„Do druhého poločasu nastoupili hráči, kteří s námi ještě moc nepotrénovali, nebo to jsou kluci z áčka, kteří se potřebují rozehrát. Každopádně to bylo znát. Nemají v sobě návyky, které se do nich snažím na tréninku dostat,“ měl o výkonu ve druhém poločase jasno Stejskal.

Branky: Jansa 2, Hruška, Kukal. Poločas: 2:0.

Velim: Drápela – Kerdšt, Hartig, Bečvařík, Martikán – Jansa, Petrů, Vocel, Hruška – Kukal, Kasal. Střídali: Záhora, Kopáček, Zajíc, Jehlička.

Český Brod B: T. Vymazal – Krombholz, Balík, Hanzl, Miňovský – Teslík, Šťastný, Stejskal, Ravizza, Šimůnek – Mboula. Sřídali: Dufek, Bílek, Šebesta, Edson.