„Není to nic, s čím bychom byli úplně spokojeni a uděláme vše proto, abychom se posunuli o něco výš,“ uvedl trenér Radim Truksa.

Jaká probíhala zimní příprava?

Zimní příprava nám začala 6. ledna a probíhala v domácích podmínkách. Trénovali jsme čtyřikrát týdně. Střídali jsme výběhy v terénu, halu a umělku. V únoru jsme byli na krátkém soustředění v Kácově. Zapojili jsme se do zimního turnaje hraném v Brandýse nad Labem, kde jsme se utkali s týmy jak z vyšších, tak nižších soutěží. Výsledkově se nám ale moc nepovedl. V posledním zápase přípravy jsme porazili Úvaly 2:1, kdy jsme hráli už na přírodní trávě. Ale rozdíl měl být daleko vyšší. Snad jsme si proměňování šancí nechali až na mistrovská utkání

K jakým změnám došlo ve vašem kádru?

Co se týká odchodů, tak v klubu skončil Marek Ramšák, který odešel do Pátku. Ze služebních důvodů nám bude celé jaro chybět Ondra Martikán. Posílil nás naopak Adam Čapek, který přišel z Kolína. Z Kutné Hory se vrátil Kukal.

Jak jste spokojený s posilami?

U Čapka se očekává, že bude výrazná posila. V dresu Kolína má odkopanou spoustu sezon ve vyšších soutěžích a měl by vyztužit naši obrannou řadu. Kukal se vrací po krátkém působení v Kutné Hoře a zvýšil tak konkurenci v útoku, kde nám po odchodu Ramšáka jeden hráč chyběl.

První jarní kolo odehrajete v Horkách. Jaký je to soupeř?

Máme jim co vracet. Soupeř je to v tuto chvíli poměrně nečitelný. V přípravě měly Horky problémy občas dát tým na utkání dohromady, ale na první kolo budou určitě připravené. V prvním podzimním kole, když byly ve Velimi oslavy fotbalu, tak jsme prohráli 0:1. Když si vzpomenu na ten zápas, tak se mi vybaví několik šancí z malého vápna, které jsme nedokázali proměnit a inkasovali jsme pak po standardce. Pojedeme si tam tedy vzít ztracené body zpátky.