Ilustrační foto.
Český Brod si ve Slaném napravil reputaci

Souběh termínu s áčkem poznamenal kádr béčka. K tomu se přidaly další absence a byly z toho nepříjemné starosti se sestavou, které musel před utkání řešit trenér českobrodské rezervy Jindřich Stejskal.

Ani tak nepřijeli hosté pouze na výlet, ale bojovat o body.

„Hrálo se oboustranně pohledné utkání. Mokrý trávník nahrával rychlé hře a opravdu se hrálo ve vysokém tempu. Z toho pramenila i naše zbytečná chyba, kterou soupeř potrestal a šel do vedení. Vyrovnání přišlo z kopačky Šťastného, který napřáhl zpoza vápna a trefil se přesně na zadní tyč. K vidění bylo docela dost neproměněných šancí. Nutno uznat, že domácí jich měli o něco víc,“ podotkl Jindřich Stejskal.

Vzhledem k úzkému kádru bylo otázkou, jak dlouho vydrží hostující jedenáctka fyzicky stíhat soupeře. Síly sice docházely, ale českobrodští hráči se do samého konce snažili o vyrovnání. Marně.

„Po přestávce už jsme nebyli tak aktivní, ale přesto jsme přispívali svým výkonem k pohlednému utkání. To rozhodla nechytatelná střela asi ze dvaceti metrů. Sebrali jsme zbytek sil a snažili se vyrovnat. Šance na to byly, ale v koncovce se nám moc nedařilo. Kratochvíl mířil hlavou nad branku a krásnou Ravizzovu střelu vytáhl na tyč domácí brankář. Ale i soupeř měl šance a po jedné z nich nás zachránila spojnice. S trochou štěstí jsme mohli sahat po bodu, ale nepodařilo se,“ mrzelo hostujícího trenéra.

„Prohráli jsme, ale i tak je potřeba kluky pochválit. I ve vysokém tempu jsme drželi se soupeřem krok a do poslední minuty pomýšleli na vyrovnání. K tomu sice nedošlo, ale myslím si, že jsme předvedli statečný výkon,“ dodal Stejskal.

Branky: 15. a 67. Pazderník – 33. Šťastný. ČK: 87. Martin Kohout (ČB). Poločas: 1:1.

Český Brod B: Vokatý – Čermák, Martin Kohout, Pěnkava, Říha – Krombholz, Novotný, Šťastný, Ravizza, Hanzl – Kratochvíl.

Trenér Benátek nad Jizerou Valdemar Jiruš.
"Car" se po letech vrátil do Kolína jako trenér Benátek