Ilustrační foto.
Jevanům premiéra v novém ročníku nevyšla podle představ

„Soupeř přijel s jasnou taktikou a postavil na vápno devět hráčů. Nám se do zahuštěného obranného valu nedařilo dostat. Bylo tak třeba hrát rychle, točit hru a hledat mezery v obraně. Hosté se za poločas dostávali na naši půlku jen zcela výjimečně, ale i to jim stačilo na to, aby šli do vedení. Na to se nám podařilo zareagovat hezkým průnikem Krombholze, který s pomocí teče dokázal překonat soupeřova brankáře. Od té chvíle to bylo jen naše marné dobývání obrany,“ zhodnotil první poločas trenér Jindřich Stejskal.

Obraz hry se ani po změně stran nijak nezměnil.

„Hráli jsme pořád do plných. Měli jsme drtivé držení míče, ale nic nevymysleli. Nějaké závary tam byly, ale bez vážnější šance. Do hry šel Sedláček, aby se prosadil ve vápně, ale ani to nepomohlo,“ litoval nevyužité herní převahy Stejskal.

„Mít poslední šanci zápasu v pětadvacáté minutě je špatné, ale i takové zápasy jsou. Kluci se snažili, není jim moc co vytknout. Chyběla mi tam jen individuální snaha vzít to sám na sebe a překvapit obranu. Něco vymyslet. Ale je to začátek soutěže a nám ty úvodní zápasy dělají dlouhodobě problémy,“ držel si po utkání nadhled českobrodský trenér.

Branky: 24. Krombholz – 19. Kříž. Poločas: 1:1.

Český Brod B: Přibyl – Čermák (72. Hanzl), Pěnkava, Balík, Říha – Ravizza, Carda, Livora, Novotný (60. Sedláček), Krombholz (88. Dušek) – Šťastný.

Ilustrační foto.
Penalty Českému Brodu nešly. Dokonce jednu zahodil v normální hrací době