Dvanácté kolo nejnižší krajské fotbalové soutěže nabídlo měření sil mezi Sadskou a Liblicemi. Vzájemné duely těchto celků pravidelně nabízejí planoucí emoce jak na hrací ploše, tak i mimo ni. Tentokrát byl souboj o to pikantnější, že ve vyrovnané tabulce oba celky potřebovaly bodovat. Proto ani v tomto zápase nebyla nouze o emoce.

„S naším výkonem jsem spokojený. Naše mezihra nebyla špatná a dařilo se nám. Bohužel se nám k tomu nepodařilo přidat i větší důraz v zakončení. Dá se říct, že jsme hráli jen po vápno, protože nám při našich náznacích chyběla větší agresivita, abychom domácí branku vážněji ohrozili,“ řekl trenér Petr Samek.

Jeho celek sice v utkání vstřelil vedoucí branku, ale náskok neudržel ani do poločasu. Po změně stran pak dva zásahy domácích z pokutových kopů zápas definitivně zlomily.

„Utkání rozhodly dvě penalty, které není třeba rozporovat. Bohužel jedna vyplynula z individuální chyby a při druhé jsme museli řešit požár,“ byl se zásadními okamžiky zápasu smířen hostující lodivod.

Branky: 41. Lukavec. 60. a 70. Plot (obě PK) – 17. Sochor. Poločas: 1:1.
Liblice: Matoušek – P. Nouzák, Pop, Fott, F. Řípa – Hejda (59. Plachý), Pačes, Vlk, Hrstka (71. Šíma) – Sýkora, Sochor.