Dají se na neúspěšném vystoupení najít nějaká pozitiva?

Za mě je pozitiv hned několik. Skvělá parta výborných kluků, kteří si přejí navzájem. Všichni na hřišti dřeli a bojovali do posledních vteřin, nikdo nic nevypustil. Navíc má Velim perspektivní mužstvo, které spolu může hrát hodně dlouho.

Velim postoupila do krajského přeboru až dodatečně ze třetího místa. Nelitujete zpětně tohoto rozhodnutí?

Už jsem tato slova slyšel několikrát. Ale to teď nemá cenu hodnotit. Chtěli jsme to zkusit, šli jsme do toho a tak to prostě je. Samozřejmě je velká škoda, že Velim je v polovině sezony poslední, to mě hodně mrzí.

V patnácti zápasech jste nastříleli pouze šestnáct gólů. Byla to právě přesná koncovka, která vás trápila nejvíc?

S koncovkou jsme měli velký problém, to je potřeba si přiznat. Byly zápasy, kdy jsme šancí měli dost, ale v zakončení jsme často selhali. Prostě se nedařilo.

Velmi špatnou bilanci jste měli v domácích zápasech, v nichž jste získali pouze šest bodů. Kde byl podle vás zakopaný pes?

Po několika nepovedených zápasech asi na hráče dolehla tíha okamžiku. Stále jsme věřili, že to zlomíme a kluci pro to dělali maximum. Prostě to někdy nejde.

Před sezonou jste se posílili o dva hráče z Kolína Seiferta a Puka. Očekávání byla velká. Odehráli oba sezonu tak, jak jste si představoval?

Toto hodnocení zůstane jen v kabině.

Který zápas byl z vašeho pohledu nejpovedenější a naopak?

Vyloženě jsme zklamali v Novém Strašecí a doma s Hvozdnicí. Tyto zápasy jsme měli zvládnout, ale nepovedlo se. Těch dobrých utkání bylo několik, i když jsme v nich třeba prohráli. Velmi často rozhodla v náš neprospěch třeba výstavní branka soupeře…

Podzimní sezona skončila, zároveň skončilo i vaše působení u týmu. Jak berete rozhodnutí vedení klubu vás odvolat?

Je to pochopitelné a logické vyústění situace, je třeba něco změnit a dát týmu nový impuls. Tak to prostě chodí. Na Velim budu vzpomínat jen v dobrém.

O vašem odvolání se spekulovalo již v průběhu sezony. Cítil jste tlak na svoji osobu?

Tlak jsem necítil, o spekulacích jsem pochopitelně věděl. Ale to je také normální. Sám jsem čekal už v průběhu sezony, že to tak dopadne. Teď jsou alespoň spokojeni někteří „moji fanoušci“, kteří mi „hrozně přáli“ na různých diskuzních fórech (smích).

Udělal byste s odstupem času něco jinak?

Těžko říct, asi ne. Za vším si stojím, jen to někdy nevyjde.

Jak budete na velimské působení vzpomínat a co vám bude z Velimi chybět?

Jen a jen v dobrém. Chybět mi budou skvělí kluci, výborná parta.

Je asi brzo, ale už máte představu, jakým směrem povedou vaše kroky?

Nemám a nic neřeším. Nikdy jsem se nikam necpal.

V minulosti jste trénoval mládež v Kolíně. Není to v současné době aktuální téma, nebo chcete zůstat u dospělých?

Ani tady nedokážu odpovědět. A bylo by mi to asi jedno. Zažil jsem výborné sezony u dospělých a skvělé to bylo také u mladšího dorostu, na toto období také často a moc rád zavzpomínám.