„Zápas hodnotím kladně. Aspirant na vítězství se ve druhé půli hodně bál o výsledek. Troufnu si říct, že druhou půli jsme byli i lepším mužstvem, což uznala i domácí lavička. Chci všechny kluky pochválit, hráli na krev, někdy to fotbalově skřípalo, ale vydali jsme se ze všech sil. Když si prohlédnu sestavu, tak vidím z dvanácti hráčů tři kluky, kteří minulý rok byli v naší rezervě hrající nejnižší soutěž. Funda je dokonce po těžké operaci a naskočil do rozjetého vlaku. Sestavu lepíme, a přesto trápíme lídra soutěže. Naše umístění v tabulce pravděpodobně již o tolik nezlepšíme, nicméně se můžeme měřit s každým mužstvem a věřím, že nějaký tým ještě o body připravíme,“ řekl hrající trenér Ondřej Vaňkát.

„Zápas začal náporem domácích, kteří využívali dlouhých nákopů za naší obranu. Bohužel velmi brzy jsme inkasovali. Pár náznaků šancí a kombinace jsme měli, ale vše mělo jepičí život. Více míč na kopačkách měli i nadále domácí. Třikrát otočili přes stopery a bum prásk dopředu. V první půli jsme působili zakřiknutě, ale víceméně jsme obranný val drželi i přes několik šancí soupeře. Poté jsme inkasovali branku po rohovém kopu, ten jsme nejprve odvrátili, ale z dalšího centru jsme nepohlídali přetažený míč a následné sklepnutí před branku, kde útočící hráč byl sám na malém vápně. První půli jsme tak nějak přežili a věřili v Csaplárovo pravidlo o vedení 2:0 v poločase,“ podotkl Vaňkát.

„Do druhé půle jsme lehce pozměnili taktiku, ihned jsme byli více na míči, měli více prostoru k zakládání útoku. Z několika výpadů hrozil Jehlička, po většinou jsme pak získali rohový kop. Z jednoho z nich jsme snížili na 2:1, když pod tlakem si domácí srazili míč hlavou sami do branky. Tento moment nás dostal do hry, Městec naopak svoji hru ztratil. Byli jsme blízko vyrovnání, krásnou ránu Jakuba Vyhnánka z třiceti metrů jen stěží vytěsnil nad břevno domácí brankář. Na více jsme se již nezmohli a domácí berou všechny body,“ dodal Ondřej Vaňkát.

Branky: 5. Nýč, 31. Hanzlík – 48. vlastní Tyl. Poločas: 2:0.

Býchory: Holý – J. Vyhnánek, Chlumský, Hejný, Funda – Chvalovský, Lev, A. Vyhnánek, Jehlička – Vaňkát (80. Hons), Pelikán.


Načítám tabulku ...