„Sadskou známe. Víme, že její hra je založená na Svobodovi, ale na hřišti na to zapomínáme. Právě z jeho centru vytěžili domácí poločasové vedení. Prakticky celý druhý poločas jsme hráli přesilovku. Povedlo se nám otočit skóre na svou stranu a vypadalo to dobře. Jenže místo toho, abychom si utkání pohlídali, tak jsme nepochopitelně přestali hrát. Naopak domácí se semkli, jezdili po zadku a nedali nám metr hřiště zadarmo. My vypadli z role a nesrovnali se s tím. Nebojovali jsme, nepodstupovali souboje, z naší strany tam nebylo nic. Domácím jsme dovolili nejen vyrovnat, ale krásnou střelou z dálky dokonce převážit vítězství na svou stranu,“ popsal průběh utkání rozladěný liblický lodivod Petr Samek.

„Vracíme se s prázdnou a to se mi těžko kouše. Bojovnost týmu mě hodně zklamala.,“ posteskl si po první zápase nové sezony Petr Samek.

Liblický cíl je i pro letošní ročník stejný. Záchrana! K té by mělo pomoci nejen bývalé tuchorazské trio Borovička, Nývlt, Hrdinka, ale také Schovanec, který poslední léta sbíral zkušenosti v dorostu Viktorky Žižkov. Pod vysílačkami naopak skončili: Hejda, Šíma a Sochor.

Branky: 44. Jech, 75. Čemus, 86. Plot – 55. Doležal, 71. Vostrovský. ČK: 49. Pavel (S). Poločas: 1:0.

Liblice: Matoušek – Vosecký, Pop, Doležal, Svoboda (26. P. Nouzák) – Kliment (75. Borovička), Nývlt – Vostrovský, Schovanec, Pačes (79. Bázlík) – Hrstka.