„Očekávali jsme, že na nás domácí vlítnou a budou diktovat tempo hry. Opak byl ale pravdou. Překvapila nás jejich pasivita, kdy hráli na brejky a spoléhali na standardní situace. Často jsme tak měli míč na kopačkách a měli tolik prostoru, až jsme museli začít tvořit. A přišla i vedoucí branka, kdy po odrazu od břevna stál Vostrovský tam, kde měl,“ popsal první poločas liblický trenér Petr Samek.

Po průběhu prvního poločasu věděli libličtí hráči moc dobře, že by byla velká škoda vracet se z Pátku s prázdnou. Na hřiště se tak vraceli s odhodláním zbytečně si utkání nezkomplikovat.

„Bohužel hned z kraje poločasu jsme po nedorozumění brankáře se stoperem z rohu inkasovali. Deset minut na to dokonali domácí obrat, kdy se prosadili po centru ze strany. Až nepříznivý stav nás znovu nakopl. Měli jsme lepší pohyb, zvýšili nasazení a snažili se se zápasem ještě něco udělat. Už v nastaveném čase mi hlavou problesklo, že jen my jsme snad jediní specialisté, jak neudržet míč u soupeřovy branky a ještě z toho inkasovat. Ale ukázalo se, že je ještě jeden takový tým, a to Pátek. Ten nedokázal míč udržet v dostatečné vzdálenosti a po našem posledním zoufalém nákopu se míč dostal k Bázlíkovi, který ho naprosto geniálně trefil snad z pětadvaceti metrů. Tahle krása nám zaručila bod a penalty. V nich jsme byli úspěšnější a získali z utkání celkově dva body,“ přiblížil vývoj druhého poločasu spokojený hostující trenér Samek.

O bojovnosti utkání hovořil i fakt, že Liblice musely z nejrůznějších důvodů několikrát ošetřovat hráče za lajnou a útržky zápasu tak hrály v deseti. Nakonec se k nim ale obrátilo štěstí čelem a z Pátku vezou velmi důležité dva body.

Branky: 48. Jirásek, 57. Baran – 22. Vostrovský, 90+2. Bázlík. Poločas: 0:1.

Liblice: Matoušek – Vostrovský, Pop, P. Nouzák, F.Řípa – Pačes, Fott (59. Rohn), Bázlík, Hejda (77. Plachý) – Hrstka (70. Vosecký), Sochor.