„Před soupeřem jsme měli respekt, protože já osobně si myslím, že bude hrát do pátého místa. Jsem rád, že kluci k zápasu přistoupili zodpovědně a získali jsme tři body,“ uvedl trenér Zdeněk Šmejkal.

Velim od začátku držela otěže pevně v rukách. Klid do jejích řad dal Jícha, který v pětadvacáté minutě využil zaváhání obrany a pohotovým lobem otevřel skóre.

To sám mohl zanedlouho navýšit, ale po sólu mířil vedle. Úspěšný nebyl ani Hruška, který z dálky orazítkoval břevno. Oba dva byli v nastaveném čase první půle strůjci druhého úspěchu domácích. Po Jíchově akci krásnou střelou přes celou bránu zvýšil Hruška na 2:0.

Po změně stran se několikrát v dobré pozici ocitl Kukal, pokaždé ale selhal. To mohlo Velim mrzet, protože devět minut před koncem soupeř snížil. Nervózní fanoušky uklidnil Jícha, který po chybě hostující obrany střelou k tyči uklidnil všechny na stadionu.

„Hráli jsme trpělivě, díky čemuž jsme si vytvářeli šance. Nakonec se nám alespoň tři podařilo proměnit. Hřebeč nehrála špatně, ale nedostávala se díky naší dobré obraně moc do koncovky. Začátek sezony je z našeho pohledu vydařený, za což jsem rád, protože v úvodu máme samé silné soupeře,“ dodal Zdeněk Šmejkal.

Branky: 25. a 87. Jícha, 45. Hruška – 81. Svítil. Poločas: 2:0.

Velim: Drápela – Kedršt, Hartig, Víšek, Martikán – Jansta (70. Kasal), Petrů, Záhora (84. Bečvařík), Hruška – Jícha, Kukal (88. Zajíc).