„Povedl se nám vstup, ale čtyři velké příležitosti jsme nedokázali proměnit. Poté se začala hra vyrovnávat a soupeř o sobě dal vědět dvěma náznaky. To nás trochu probudilo a opět jsme se vrátili k naší hře. Bylo jen otázkou času, kdy dáme gól. Naštěstí se nám to do poločasu dvakrát povedlo,“ řekl k prvnímu poločasu trenér Petr Samek.

Hvězdou duelu se stal Sochor, autor hattricku. Soupeř navíc dohrával bez dvou vyloučených hráčů.

„Díky nedisciplinovanosti hostů jsme měli ve druhém poločase početní výhodu, kterou se nám podařilo čtyřmi góly využít. Soupeř měl dvě velké šance, ale nás dokázal podržet Matoušek. Ten si díky skvělým zákrokům připsal první nulu v našem dresu. Střelecky nás dneska táhl Pavel Sochor,“ byl po zápase spokojen Petr Samek.

„Nerad komentuji soupeře, ale hráči Městce se až moc věnovali diskuzím s rozhodčími a vůbec se nevěnovali hře. To samozřejmě zápasu vůbec neprospělo, tedy hlavně jim. Našim hráčům bych rád poděkoval za bojovnost a především za disciplínu, která podle mě rozhodla o našem vítězství,“ zakončil hodnocení liblický lodivod.

Branky: 30. Blažek vlastní, 40., 54. a 73. Sochor, 85. Vosecký, 86. Lanc. ČK: 64. Černovský, 70. Jizba (oba MK). Poločas: 2:0.
Liblice: Matoušek – Vosecký, Pop, F. Řípa, Rohn – Hejda (67. J. Nouzák), Pačes, Vlk (75. Lanc), P. Nouzák (73. Šíma) – Hrstka, Sochor (86. Pospíchal).