Třetí sezonu za sebou načne letos Milín v I. B třídě. Ta by měla být průlomová. Klub, který v minulosti válel i v ČFL, se totiž chce pokusit o postup o patro výš.

„Cílem je hrát v horních patrech tabulky. Pokud to ale půjde, tak jak říká prezident prvoligového 1. FK Příbram Jaroslav Starka, budeme chtít vyhrát ligu,“ konstatoval předseda klubu Miroslav Obdržal.

V tomto směru už také vedení podniklo několik důležitých kroků. „Zaprvé jsme získali nového sponzora, takže můžeme říct, že klub je v této nelehké době stabilní,“ pochvaluje si Obdržal.

Koronavirová přestávka pak dala dostatek času na vyhledání adekvátních náhrad za pilíře obranných řad a kapitána Václava Ventu, který v zimě skončil ze zdravotních důvodů, a nejlepšího střelce Matěje Štochla, jenž se ve stejnou dobu rozhodl odejít.

„Obranu jsme posílili o stopera Jiřího Šídla, ofenzivu pak o kanonýra Luboše Kunce, který má zkušenosti i z ČFL,“ prozradil Obdržal s tím, že navrch přišel do záložní řady ještě Václav Šilhavý.

O milínských ambicích hodně napoví už úvodní kolo, ve kterém se mužstvo střetne doma s Jinočany. „Podle mých informací chtějí rovněž postoupit. Prý dokonce posílili o bývalého reprezentanta Radka Šírla,“ poznamenal Obdržal, který za další velké soupeře označil Černolice a Petrovice.

Z přípravného fotbalového utkání Sokoleč - Ostrá (3:1)
FOTBALOVÝ PODZIM: Z divizního kádru nezůstal v Ostré nikdo