V posledním podzimním kole krajského přeboru zavítala na velimský pažit poděbradská Bohemia. Místo očekávaného dramatického souboje o poslední mistrovské body letošního roku, přišlo zklamání. A to zejména v táboře hostujících fanoušků, kteří do Velimi dorazili. Hosté z lázeňského města totiž dokázali držet s domácím celkem krok jen půl hodiny, a to bylo na body málo.

Oba celky začaly opatrně. Hra se odehrávala především ve středu hřiště a šancí bylo opravdu pomálu. V desáté minutě ohrozil domácí branku Javorek, ale svůj pokus z ostrého úhlu namířil jen do vybíhajícího brankáře.

Chvíli na to měl o poznání větší příležitost na druhé straně Dudek, ale sázka na razanci nevyšla. Jeho pokus se mezi tyče nevměstnal.

Změnu skóre přinesla až třicátá minuta. Jansta poslal do vápna dlouhý míč, kde ho Jícha ještě hlavou posunul do míst, kde se nacházel osamocený Petrů a pro toho už nebyl problém uklidit ho za Václavíkova záda.

V závěru prvního poločasu mohli domácí skóre navýšit, to by však Hruška po nádherné pobídce Dudka nesměl dělovkou z malého vápna orazítkovat pouze břevno.

Hned po změně stran bylo před poděbradskou brankou rušno. Jícha prodloužil Janstův centr na Dudka, který svůj pokus hlavou sice tlačil k tyči, ale Václavík dokázal jeho šanci reflexivně vyrazit.

Po hodině hry se ale už Velim radovala podruhé. Hostující obrana nedokázala včas zareagovat na rychlý výpad Kopáčka, ten zatáhl míč do vápna a vyzval ke skórování Jíchu. Velimský kanonýr nabídnutou laskominou nepohrdl.

Poděbradští často ztráceli míče a nabízeli tak šance domácím. Obdobná situace předcházela i třetí brance. Petrů vybojoval na polovině míč, který okamžitě poslal na rozběhnutého Janstu, ten si ho narazil s Jíchou a následný střílený centr prošel mezi brankářem a stoperem k osamocenému Kukalovi, pro něhož už nebyl problém trefit z malého vápna zívající prázdnou branku.

Poděbrady herně úplně nepropadaly, ovšem v koncovce nedokázaly vymyslet nic, čím by domácí obranu zaskočily. Naopak jejich defenziva kupila chybu za chybou. To demonstrovala čtvrtá branka Velimi v samém závěru utkání, kdy obrana nedokázala odvrátit dlouhý míč a po sérii odrazů se dostala šťastně ke Kasalovi, který se nerozpakoval a pohotovou prudkou střelou z vápna prostřelil Václavíka.

„Ráno před zápasem mi dorazily omluvenky kvůli zraněním od Dana Záhory a Martina Kedršta, což nám zamotalo hlavu,“ předeslal velimský trenér Zdeněk Šmejkal.

„Myslím si, že naše výhra byla zasloužená. Během prvního poločasu jsme si dokázali vypracovat několik loženek, ze kterých jsme proměnili jedinou. Po změně stran přicházely další naše šance, ze kterých jsme vytěžili tři branky. Stejně jako v předchozích zápasech jsme odehráli skvělý zápas v defenzivě a nepustili soupeře do žádné vážnější příležitosti. Hosté se v poli sice snažili hrát, ale v útoku byli bezzubí. Nám vyšla i střídání, kdy dvě branky vstřelili i hráči z lávky, což mě určitě potěšilo,“ zhodnotil utkání domácí trenér.

„Je za námi polovina soutěže, ze které se nám podařilo vytěžit šestatřicet bodů a jen o skóre druhé místo. To si myslím, že je dobrý výsledek,“ zakončil hodnocení spokojený Zdeněk Šmejkal.

„Úvodních třicet minut jsme ještě chtěli hrát, ale po první brance jsme odešli. V soubojích jsme najednou byli pozdě a u odražených míčů pořád druzí. Bylo to bez důrazu a chuti. Když vám tohle všechno chybí, tak se fotbal hrát prostě nedá. Pokud si to hráči neuvědomí, je otázkou, jestli tu mají být,“ viděl příčiny neúspěchu rozzlobený poděbradský trenér Ladislav Bobek.

„Domácí vyhráli svým důrazem, entuziasmem, nasazením a schopností vyhrávat osobní souboje. To tento duel rozhodlo,“ dodal hostující trenér.

Branky: 30. Petrů, 60. Jícha, 74. Kukal, 93. Kasal. Rozhodčí: Koubek – Drábek, Prosr. ŽK: 3:4. Poločas: 1:0.

Velim: Drápela – Zajíc (65. Kukal), Petrů, Víšek, Martikán – Jansta (91. Němec), Kopáček, Vocel, Dudek, Hruška (86. Kasal) – Jícha.

Poděbrady: Václavík – Herčík, R. Hruška, L. Hruška (84. Suchánek), Voříšek (75. Hněvsa) – Sirový (65. Kubánek), Šusta (49. Novák), Bora, Javorek, Nepovím – Křelina.