„Na začátku soutěže jsou týmy vždycky připravené, natrénované a mají plno sil, proto se hrálo hodně bojovné utkání. Oba týmy si ze začátku zvykaly na přírodní trávník a tak bylo k vidění hodně nepřesností a soubojů,“ uvedl trenér českobrodského béčka Jindřich Stejskal.

„Zápas se odehrával především ve středu pole a šancí se urodilo opravdu málo. V prvním poločase byla k vidění jediná a tu měli po našem zaváhání k dispozici domácí, ale skóre se nezměnilo. Jinak se hrál vyrovnaný zápas, kdy ani jeden celek nebyl lepší,“ viděl úvodní pětačtyřicetiminutovku jasně Stejskal.

Jeho předzápasové obavy, aby se neopakoval kolotoč, jaký v srpnu předvedly Rejšice Na Kutilce, se tak nenaplnily.

„Po změně stran se obraz hry moc nezměnil. Po hodině přišel nešťastný okamžik v našem vápně, kdy byl do ruky nastřelen jeden z našich hráčů a soupeř tak šel po správně odpískané penaltě do vedení. Jak se ukázalo, byl to rozhodující moment zápasu. My v posledních patnácti minutách zjednodušili hru a snažili se dlouhými míči hledat Sedláčka s Mbouou. Sice se nám podařilo domácí trochu zatlačit, ale k vyrovnání to nevedlo,“ posteskl si českobrodský lodivod.

Branka: 62. Kořínek z PK. Poločas: 0:0.

Český Brod B: T. Vymazal – Miňovský, Martin Kohout (72. Kliment), Balík, Kozlíček – Suk, Michal Kohout (56. Sedláček), Stejskal, Ravizza (62. Mboua), Mužík (72. Krombholz) – Hanzl (79. Bázlík).