„Opravdu to nebyl náš zápas. V obraně nám nefungovalo zajišťování. Vázla rozehrávka a nedodržovali jsme další základní věci. Místo jednoduchých řešení jsme dávali soupeři příležitosti k tomu, aby nás vzadu dorážel a nutil k chybám. Dvakrát jsme inkasovali, a to nás ještě Vymazal několikrát podržel. Vůbec jsme si nepomohli a naopak sami sebe dostávali do těžkých situací,“ měl po utkání hodně výhrad k obranné činnosti svého týmu hrající trenér Jindřich Stejskal.

Ovšem ani v útočné fázi to nebyl žádný hit. Českobrodským sice nechyběla aktivita, ale nedostatek chuti porvat se v zakončení a skórovat bylo do očí bijící. Několik fotbalově vyhlížejících akcí bohužel negradovalo slabé zakončení, pokud k němu vůbec došlo.

„My jdeme sami na brankáře a místo toho, abychom to fotbalově uklidili, zbytečně hledáme komplikovaná řešení. Nebyla tam zodpovědnost vzít to na sebe a chtít dál gól. Hlad po brance a kvalita v zakončení v tomhle zápase opravdu nebyly naše silné stránky. Za poločas pošleme do vápna snad dvacet centrů, ale nikdo se tam o ně nechtěl poprat. To mi hlava nebere. Několikrát jsme měli prostor k vykombinování obrany soupeře, ale chybělo nám snad i sebevědomí a místo šance jsme se zbrkle zbavili míče,“ žehral i na laxnost v ofenzivě Stejskal.

Brod tak před začátkem jarních odvet dostal pěknou facku. Další ránou je zranění Teslíka, který po čistém souboji s janovickým Zadražilem dopadl tak nešťastně, že si poranil levou ruku a musel být převezen do nemocnice. A aby toho nebylo málo, tak po deseti minutách pobytu na hřišti odkulhal i Sedláček.

Naopak Uhlířské Janovice vyslaly jasný vzkaz svým soupeřům, že v přípravě nezahálí. I když přezimovaly na poslední příčce tabulky s vyšší bodovou ztrátou, tak boj o svou existenci v I. B třídě evidentně nevzdávají.

Český Brod B: T. Vymazal – Miňovský, Balík, Mužík, Kozlíček – Teslík, Stejskal, Moško, Ravizza, Krombholz – Hanzl. Střídali: Mboua, Kliment, Bázlík, Sedláček.