„Znám se s domácím trenérem Petrem Špringrem, který mě oslovil, jestli bychom neměli zájem si s nimi zahrát. Pro nás to bylo zajímavé zpestření, kdy jsme na chvíli mohli utéct z umělky na přírodní trávník,“ vysvětlil možná překvapivé měření sil trenér Českého Brodu Jindřich Stejskal.

„Byli jsme moc rádi, že jsme si mohli zase zahrát na normálním terénu. I když bylo hřiště pěkně připravené, tak oproti umělce je to vždy úplně něco jiného. Sice jsme šli hned v první minutě do vedení, ale bylo třeba si zase zvykat na odskok míče, přesnost přihrávky a také nás pohyb po hřišti stál víc sil,“ byl si dobře vědom úskalí přechodu na přírodní pažit Stejskal.

„Samozřejmě byl znát velký rozdíl mezi soutěžemi. Kdyby ne, tak bychom asi dělali něco špatně. Poločas byl o pět branek a další přišly po změně stran. Soupeř svůj čestný úspěch vstřelil až v závěru. Měli jsme prostor k vyzkoušení některých herních situací. Po ztrátě míče jsme hned napadali, abychom ho zase dostali co nejdřív pod svou kontrolu, což tady nebylo až tak náročné, ale rád bych to pomalu přenášel i do mistrovských soutěží,“ měl jasno ve významu utkání lodivod Českého Brodu.

Hráči si tak konečně užili bláta a po zápase museli oklepávat nánosy z kopaček. Otázkou je, jestli si ze svých „střelek“ oklepal pověstné střelecké bláto i Josef Krombholz, který v utkání vstřelil tři branky a stylově tak oslavil své narozeniny.

Branky: Krombholz 3, Sedláček 2, Bázlík, Mužík, vlastní. Poločas: 5:0.
Český Brod B: M. Vymazal – Mužík, Balík, Michal Kohout, Kozlíček – Teslík, Stejskal, Martin Kohout, Ravizza, Krombholz – Sedláček. Střídali: T. Vymazal, Bázlík, Dušek, Moško.