„Měli jsme hodně slušný vstup do utkání a vytvořili si několik šancí ze strany, kdy beci skvěle doplňovali ofenzivu. Co mě těší ještě víc je, že se nám dařilo získávat míče v zajímavých prostorech a útočili tak do nezformované hostující obrany. Právě po jednom z nich nás šťastnou střelou dostal do vedení Krombholz. Hodně podobná situace předcházela i druhé brance, kdy se do odraženého míče opřel znovu Krombholz. Navýšení vedení odmítl Pěnkava, který ze samostatného úniku nedokázal přelobovat brankáře. Hosté měli k dispozici také brejkovou situaci, ale nic z ní nevytěžili,“ popsal důležité okamžiky prvního poločasu českobrodský trenér Jindřich Stejskal.

Z pohárového utkání Sparta Kolín - Pardubice (1:1, PK 4:3).
Sodoma zařídil tři body. Kolín se posunul do čela tabulky

„Po změně stran byl náš výkon ještě lepší. Tlačili jsme se do útoku, ale nabídnuté šance se nám nedařilo proměňovat. Až Ravizza dokázal ukončit střelecký půst po krásné přihrávce Krombholze. Naší čtvrté brance předcházela pěkná akce Novotného, který vykombinoval střeleckou pozici pro Šťastného a ten nezaváhal,“ byl s náskokem po hodině hry spokojen Stejskal.

Jeho svěřenci se však nechali čtyřgólovým náskokem ukolébat a po zbytek zápasu se dostal do hry také soupeř.

„Až moc jsme pak sundali nohu z plynu. Hosté dokázali snížit střelou z dálky a za deset minut přidali druhý zásah. Ke konci zápasu ještě trefili z trestňáku spojnici. Takové podcenění se nám nesmí stávat, protože nás to může vytrestat. Tentokrát byl náš náskok dostatečný,“ byl si vědom výstrahy do dalších zápasů Stejskal.

Branky: 19. a 37. Krombholz, 50. Ravizza, 59. Šťastný – 66. Balata, 78. Trpišovský. Poločas: 2:0.

Český Brod B: Přibyl – Pěnkava, Nekolný, Balík, Říha – Krombholz, Novotný (61. Dušek), Šťastný, Ravizza (74. Čermák), Čuřík – Sedláček (61. Hanzl).

Ilustrační foto.
Velim se raduje z prvních bodů v sezoně. O gól porazila Nespeky