„Hrálo se na těžkém terénu a s tím se lépe popasoval soupeř, který dokázal bez větších problémů výborně kombinovat a chodit do rychlých útočných přechodů. V prvním poločase byl jasně lepší. Dá se říct, že nám se podařilo zázrakem přežít skoro celý poločas bez inkasované branky. Hosté měli asi čtyři gólové příležitosti, které neproměnili. Bohužel se nám bezbrankový stav udržet nepodařilo a těsně před odchodem do kabin jsme inkasovali z penalty. Což mě trochu mrzí, že přežijeme takové šance a pak dostaneme gól z penalty. My měli jen jeden náznak, kdy se u lajny ukázal Šimůnek a z pravé strany poslal do vápna centr, kde bohužel pro nás, nedokázal žádný z našich hráčů umístit míč do sítě,“ popsal první poločas hrající trenér Jindřich Stejskal.

O poločase musel udělat dvě nucené změny a trochu proházel sestavu. Ale start Českému Brodu B nevyšel.

„Hned z kraje si vybral slabší chvilku náš brankář, kterému proletěl centr pod rukou a hosté z toho navýšili vedení. Ale to se prostě stane. Pak v naší síti skončily další dvě branky a bylo po zápase. Až poté se hra opticky vyrovnala a přicházely i naše šance. Ale když v gól nepřetavíme ani únik dvou našich hráčů na osamoceného brankáře, tak je to špatně. Na vývoji zápasu by to už nic nezměnilo, ale mohli jsme výsledek alespoň kosmeticky upravit,“ zhodnotil druhé dějství Jindřich Stejskal.

Ten ocenil sílu Kosmonos.

„Musím vyzdvihnout kvalitu soupeře, který byl v zápase jednoznačně lepší. Potvrzoval nejen svou kvalitu a šikovnost, ale i fyzická připravenost byla hodně znatelná. Nevím, co takový tým dělá v téhle soutěži,“ sportovně uznal kvality soupeře domácí trenér.

Branky: 43. Kiceluk z PK, 47. Šulc, 52. a 72. Maryška. Rozhodčí: Polák. Poločas: 0:1.

Český Brod B: T. Vymazal – Hanzl, Nekolný, Balík, Kozlíček – Šimůnek (67. Krombholz), Michal Kohout (46. Ravizza), Stejskal, Šťastný (46. Moško), Suk – Sedláček (53. Mužík).