„S tradičním účastníkem této soutěže jsme v loňské sezoně odehráli dva přípravné zápasy, které jsme vždy a celkem jednoznačně vyhráli, proto jsme jeli do Podolí bodovat. Bohužel utkání jsme začali katastrofálně a už v úvodní minutě hry jsme po ztrátě míče na polovině hřiště obdrželi branku. Domácí byli ihned na koni a hnali se do útočných akcí. Hráli vysoko, napadali a jejich destruktivní pojetí hry nám dělalo problémy. Nevybavím si situaci, že by si jejich obránci vyměnili míč, nebo rozehráli po zemi. Vše bylo v pojetí dlouhého nákopu někam. My jsme se snažili o kombinační hru, ale důraz domácích často naše úmysly kouskoval. Do poločasu jsme mohli vyrovnat, ale Hanuš po úniku Chvalovského přestřelil,“ uvedl hrající trenér Michal Škopek.

„Druhý poločas byl ve stejném pojetí hry. My jsme soupeře přehrávali, ten to mydlil co nejdál od branky. Naše aktivita přinesla konečně úspěch a parádním trestným kopem z poza vápna Pěkný vyrovnal. Jenže domácí o chvilku poději zahrávali trestný kop skoro z půlky hřiště, míč přeletěl přes hradbu hráčů, dupl na malém vápně a zapadl za Heresova záda. Pro nás velká sprcha a domácí byli opět na koni. Z nátlaku pak ještě vytěžili nastřelenou ruku v našem pokutovém území, která znamenala penaltu a navýšení skóre. V samém závěru jsme mohli snížit, ale Kulich na centr ve skluzu nedosáhl a následně jsme opět přestřelili,“ litoval Škopek.

Branky: 1. Tyšer, 60. Štoček, 70. Fejfar z PK – 53. Pěkný. Poločas: 1:0.

Býchory: Heres – J. Vyhnánek, Chlumský, Jirkovský, Škopek – Chvalovský (67. A. Vyhnánek), Kulich (80. Koubek), Teplý, Pěkný – Hanuš, Lev.