Celku od Litavky hrozil od podzimu původně odečet čtyř bodů, nakonec přišla jen o polovinu. Etická komise jí v listopadu potrestala kvůli maření verdiktu Sboru rozhodců a nesplacení dluhů bývalým hráčům. Původně měla dostat za každý prohřešek dva body, Odvolací komise ale snížila trest v obou případech na jeden, k tomu však přidala finanční pokutu třicet tisíc korun. Klub však považuje verdikt za přísný a přemýšlí o tom, že se odvolá k mezinárodním orgánům.

„Respektujeme rozhodnutí disciplinární instance i oznámení Odvolací komise FAČR. Klub bere dvoubodový trest na vědomí; ovšem považujeme jeho přísnost za neadekvátní, zejména ze sportovního hlediska. Tímto způsobem jsou postihnuti především sportovci, kteří tvrdě bojovali o body na hřišti,“ zní v prohlášení klubu na webových stránkách.

Příbram odmítá celý proces uzavřít a ve hře je pokračovaní případu na mezinárodním poli. „Z naší strany rozhodně nebereme věc za uzavřenou. Zvážíme všechny možnosti, jak rozhodnutí zvrátit včetně odvolání až k orgánům FIFA jako CAS (Mezinárodní sportovní arbitráž),“ uvádí klub.

| Video: Youtube

Původně čtvrtý tým po podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se tak v tabulce propadl na aktuální šesté místo se dvoubodovou ztrátou na třetí Táborsko. Klub však na webových stránkách avizuje, že se snaží finanční situaci a vlastní závazky řešit, což v rozhodnutí uznala i Odvolací komise. „Snažíme se zajistit, aby se podobné problémy neopakovaly. Vedení klubu plně spolupracuje s relevantními orgány a chce čelit výzvám a vrátit věci na pozitivní směřování,“ hlásí příbramský klub, který se zároveň obrací na samotnou Mezinárodní fotbalovou asociaci vůči několika pohledávkám ohledně přestupů jejích odchovanců v zahraničních soutěžích.

„Klub FK Příbram eviduje několik pohledávek vůči této organizaci. Oddělení Clearing house dosud nevyrovnalo finanční prostředky, které má FK Příbram přiznané za přestupy svých odchovanců v zahraničních klubech. Tyto finance by s přehledem pokryly plnění, které následně vedlo k uložení trestu od Etické komise FAČR,“ hlásí klubové sdělení.


Načítám tabulku ...