„Pro nás to byl výborný přípravný zápas. Herně jsem byl víc spokojený s prvním poločasem. Po změně stran měl soupeř víc ze hry a nebezpečných situací. Také mě těší, že máme poměrně široký kádr a že si všichni zahrají,“ řekl trenér Velimi Radim Truksa.

„S herním projevem a výkonem jsem vcelku spokojený. Bohužel, přesto, že my jsme hráli a byli lepší, zdatný soupeř střílel branky,“ lakonicky poznamenal trenér Českého Brodu Martin Frýdek.

Derby dvou celků reprezentující kolínský okres ve vyšších soutěžích se od začátku lépe vyvíjel pro domácí. Ti se během hry dostali do tříbrankové výhody. Nejprve přeloboval brankáře z pravé strany Dudek, poté se střelou z vápna po průniku Dudka prosadil Němec. Chvíli po změně stran se po centru Koděry prosadil hlavou Šindelář. Náskok i přes snížení hostů, které zařídil střelou z osmnácti metrů Plůcha, nakonec udrželi.

V obou týmech nastoupili někteří nováčci. V dresu Českého Brodu dostal příležitost brankář Pitvon, který přišel na zkoušku z Olomouce.

V tom Velimském se po nějaké době opět ukázali Šourek s Nešporem a také Martikán, který si plnil pracovní povinnosti na Slovensku. Do kádru se také po zdravotní pauze vrátil Kopáček a šanci dostane také mladý Trumpus.

Ti všichni by měli nahradit Jíchu s Petrů, kteří odešli do Kácova hrát I. B třídu a také dlouhodobě zraněného Kukala, který si v posledním mistrovském duelu loňské sezony přetrhl křížový vaz a celý podzim bude mimo hru.

Další přípravné utkání hraje Velim v sobotu 29. července doma, kdy od 10.15 hodin hostí Chrudim B. Český Brod se již ve středu 26. července představí od 18 hodin v Kolíně.

Branky: 19. Dudek, 39. Němec, 50. Šindelář – 68. Plůcha. Poločas: 2:0.

Velim, 1. poločas:Dejmek – Čapek, Vokřál, Nešpor, Náděje – Němec, Šourek, Michálek, Kmoch – Kasal, Dudek.

Velim, 2. poločas: Drápela – Čapek, Kosina, Náděje, Seifert – Vácha, Korenc, Šindelář, Koděra – Šourek, Nejedlý.

Český Brod: Pitvon – Kadlec, Carda, Václavík – Sklenička, Skořepa, Štětina, Šimek, Soukup – Novák, Moravec.

Střídali: Bína, Fikejz, Lohoyda, Šermauer, Kejha, Toman, Částka, Rusyn, Koutun, Plůcha.