„V současné době naše šance nedokážu odhadnout. Myslím si, že divizní skupina C bude opět hodně vyrovnaná, navíc jdeme do sezony s úplně jiným týmem, než jsme měli v loňské sezoně,“ uvedl trenér Jaroslav Havrda.

Narážel především na výraznou obměnu kádru. Kolínský dres opustila celá řada klíčových hráčů.

„Nešpor a Šourek preferovali zahraničí, takže zde jsme nemohli konkurovat. A ani jsme jim bránit nechtěli, přece jenom pro kolínský fotbal něco odvedli. Co se týká Seiferta, Lukáš se vydal podnikatelskou cestou a nebyl schopen skloubit fotbal na divizní úrovni s prací. Puk a Mlynka hráli nepravidelně, takže zde jsme se domluvili, a Janecký se Živným akceptovali nabídku do vyšší soutěže. Ještě skončili oba brankáři, Blahovec s Pellegrinim. Nové posily vypadají velmi dobře, akorát v začátku měly trochu problémy s přípravou, protože byly zvyklé trénovat jinak. Ale každým tréninkem a zápasem se mužstvo více sehrávalo a nabíralo na síle. Až průběh podzimní sezony ale ukáže, jak na tom doopravdy jsme,“ podotkl Havrda.

Kolín v přestávce tradičně využil svého skvělého areálu, který by mu mohly závidět i některé prvoligové celky, a celou přípravu absolvoval v domácích podmínkách. „Příprava proběhla podle původního plánu. Proti předchozím přípravným obdobím jsme trénovali více. S přístupem hráčů jsem byl moc spokojený,“ podotkl Jaroslav Havrda.

První mistrovský zápas odehraje Kolín v neděli od 17 hodin ve Dvoře Králové. "Snad jsme si všechno špatné vybrali v přípravě a v předkole pohárové soutěže a do sezony vstoupíme správnou nohou," doufá kolínský šéf lavičky.