„Doufám, že na prvním místě už zůstaneme,“ řekl po vítězném utkání trenér Petr Pavlík.

Kolín v utkání jasně dominoval. Po zásluze si také odvezl tři body.

„Zápas probíhal v poklidu a pod naší taktovkou. Kluci udávali tempo hry a bylo jenom otázkou, kdy vstřelíme první gól. Byli jsme jednoznačně lepší. Soupeř za celý zápas vystřelil dvakrát na naši bránu a dvakrát vedle. Naše vítězství mohlo být vyšší, bohužel jsme opět neproměnili několik brejkových situací,“ podotkl Pavlík.

Velkou zásluhu na výhře Kolína měl útočník Sodoma, který měl prsty v obou gólech.

„V první situaci prokázal zkušenosti. Ve vápně si počkal na skluz obránce, ten ho fauloval a my kopali penaltu. Vondráček ji proměnil. Při druhé brance se Sodoma z náběhové situace dostal z boku ke střele a byl úspěšný. V obou situacích ukázal přehled a zkušenosti,“ uznal Pavlík.

Kolín se v letošní sezoně počtvrté utkal s týmem z Východočeského kraje (Pardubice, Velké Hamry, Vysoké Mýto, Hlinsko) a počtvrté se radoval. Jednou v Mol Cupu a třikrát v divizi.

„Před sezonou jsme si dali cíl, takže jdeme zápas od zápasu. S každým soupeřem hrajeme dvakrát a pokaždé chceme vyhrát. Dneska jsme vyhráli zaslouženě,“ zdůraznil Petr Pavlík.

V dalším kole se Kolín představí na domácím hřišti. V neděli přivítá Kutnou Horu, které patří poslední příčka. „Další zápas, na který se musíme dobře připravit,“ dodal Pavlík.

„Kolín jsem viděl a musím říct, že patří mezi nejlepší týmy v soutěži. Čeká nás těžké utkání,“ uvedl trenér Kutné Hory Radek Kulhánek.

Branky: 30. Vondráček z PK, 43. Sodoma. Poločas: 0:2.

Kolín: Kubát – Štancl, Soběslav, Škoda (79. Šlehofer), A. Čapek (87. Suchý) – Milec, P. Čapek, Vondráček, Vácha (79. Koděra) – Bareš (68. Šindelář), Sodoma (68. Vojta).