„Je to zasloužená výhra, jenom mohla být s klidnějším koncem a vyšším výsledkovým rozdílem,“ řekl trenér Kolína Petr Pavlík.

Kolín si byl od začátku vědom důležitosti utkání a soupeře postupně dostával pod tlak. Již v deváté minutě měl skvělou možnost ke skórování. Bareš našel Sodomu, ten se zbavil dotírajících protihráčů, jeho pokus levou nohou ale vyrazil brankář Zavřel.

Hosté se dostali ke slovu až v pětadvacáté minutě. Pokus Hrubého z vápna s ledovým klidem zneškodnil gólman Kubát.

Další šance už přibývaly na straně Kolína. A hned ta první skončila gólem. Po Váchově centru se prosadil hlavou útočník Sodoma.

Těsně před přestávkou to podobným způsobem zkoušel Bareš, radost mu zkazili dva protihráči u tyče.

Druhý kolínský forvard se ale také dočkal. Po hodině hry využil zaváhání hostující obrany Pavel Čapek, našel Bareše, který uklidil míč do prázdné brány.

Zanedlouho mohl Bareš přidat svůj druhý gól, jenomže po Milecově pokusu jeho efektní zakončení patičkou zastavil hostující hráč na brankové čáře.

Zahrávání s ohněm bylo také zákonitě potrestáno. Po rohovém kopu nejvýš vyskočil Hock a hlavou snížil.

Schylovalo se k dramatu. Klid do kolínských řad mohl dát Sodoma, jeho dravý průnik zastavil až brankář Zavřel.

Kolín se tak strachoval o výsledek až do konce. Vrásky na čele mu mohl udělat Valášek, který dvakrát nebezpečně zakončoval, jenomže Kubát prokázal své kvality. Dvěma bravurními zákroky udržel těsné vedení Kolína.

„Bylo to o nás. Hráli jsme kvalitně, akorát nám poté chybělo v zakončení víc klidu. Mohli jsme dát na tři nula a místo toho jsme dostali na dva jedna a bylo z toho trošku drama. Kubát ale ty situace vyřešil a my bereme tři body. Kromě posledních deseti minut jsem spokojený,“ řekl Petr Pavlík.

Branky: 30. Sodoma, 60. Bareš – 71. Hock. Poločas: 1:0.

Kolín: Kubát – A. Čapek, Soběslav, Šlehofer, Škoda – Milec, Vondráček, P. Čapek (73. Šindelář), Vácha (83. Koděra) – Sodoma (90. Suchý), Bareš.