„Výhra domácích je zasloužená. My se do šancí, zvláště ve druhém poločase, dostávali složitě a moc jich nebylo,“ přiznal vedoucí mužstva Jan Křen.

Zápas začal klasickým oťukáváním obou soupeřů, nicméně už v 6. minutě se vyznamenal hostující brankář Malina, který nebezpečnou střelu domácího hráče z 16 metrů vytěsnil na roh.

Český Brod měl mírnou územní převahu, ale efekt to nemělo žádný. Naopak ve 26. minutě zahrávali domácí roh, k odraženému míči se dostal Bulejko a z hranice vápna nádherně trefil šibenici.

Po inkasované brance padla na hosty deka a deset minut byli pod velkým tlakem. Přečkali nejhorší a pak sami udeřili. Těsně před přestávkou prošel Šolaja po levé straně až do vápna a jeho centr si srazil Blažek do vlastní sítě.

Zlomový okamžik zápasu přišel chvíli po změně stran. Ojedinělou, nicméně fatální chybu vyrobil Štětina, který od půlky zahrával malou domů, tu však vystihl Halbich a sám před Malinou neměl problém vrátit České Lípě vedení.

„Tato situace, jak se později ukázalo, měla zásadní vliv na vývoj a výsledek utkání,“ podotkl Jan Křen.

Domácí byli na koni a postupně se dostávali do dalšího zakončení. Brod držel nad vodou Malina. Nejprve tváří v tvář vychytal domácího útočníka, poté se vyznamenal při hlavičce soupeře na zadní tyči.

Přestože Malina dělal, co mohl, třetímu gólu ve své síti nezabránil. Čtvrt hodiny před koncem prostrčil Štajner do ulice Halbichovi, který z deset metrů upravil na konečných 3:1.

Branky: 26. Bulejko, 49. a 75. Halbich – 39. Blažek vlastní. Poločas: 1:1.

Český Brod: Malina – Štětina (79. Livora), Regner, Nekolný, Šolaja – Ceccarelli (66. Franc), Medek, Kejha, Moravec (79. Kubiš) – Fikejz, Ujec (74. Čmelík).