"Musíme přijmout fakt, že evidentně máme na čem pracovat. Soupeř byl lepší ve všech směrech. Na druhou stranu jsme na polovinu branek soupeři doslova nahráli. Dvakrát jsme trestuhodně chybovali při rozehrávce, jednou při triviálním autovém vhazování, kdy jsme se nedomluvili," uznal na klubovém webu kouč Svoboda. 

Libor Podmol před startem Baja555.
Libor Podmol si vybral ‚letní‘ Dakar. V Rumunsku si to odjedu celé sám, říká

Už během první půle dostali Čáslavští čtyři góly. Dvakrát se trefil Machnů, jednou Brychnáš s Brdičkou. Po změně stran se Brychnáč trefil podruhé a Machů zkompletoval hattrick.

"Jsem velmi rád, že jsme navázali na herní výkon z předešlého utkání a také na vysokou produktivitu v koncovce. Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou a to jak v útočné fázi, tak i v obranné. Ještě tam bylo v některých herních situacích hodně zbrklosti, ale práce kluků v utkání si hodně cením," líbilo se kouči Pardubic B Pavlu Němečkovi.

Příměstský kemp Klubové fotbalové akademie AC Sparty Praha se konal na hřišti v Kouřimi.
Sparta Camp on Tour již podruhé zavítal do Kouřimi

V přípravě jsou důležitější jiné věci, než výsledky zápasů, toho si je Jakub Svoboda dobře vědom.

"Zkoušíme nové rozestavení, ve hře je řada nových hráčů, takže logicky nejsme tak kompaktní, jak bychom od hráčů vyžadovali. To jsou ale porodní bolesti, na jejichž odstranění budeme pracovat. V kondiční stránce problémy mít nebudeme, kluci jsou na tom i v této fázi přípravy velmi dobře. Byť mě vysoká prohra mrzí, tragédii z toho dělat nebudeme. Soupeř byl kvalitní," poznamenal.

1. FC Dubí - Kladruby, ilustrační snímek
Vy jste upláceli! Ne, to vy jste podváděli! Mezi dvěma kluby z okresu to vře

Čáslav - Pardubice B 0:6 (0:4)

Branky: 16. a 48. Brychnáč, 34. 45. a 87. Machů, 42. Brdička.

Čáslav 1. poločas: Vyhnánek – Hajník, Mráz, Peca, Konyvka – Ráliš, Vocel, Záruba – Kraj, Dudla, Junek. 2. poločas: Vyhnánek – Marek, Schovanec, Petrů, Konyvka – Junek, Čuchal, Bašek – Chábera, Štichauer, Hannich.